VİDEO KATEGORİLERİ

HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  Eğitim Fakültesi

  İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 05.08.2008 tarih 2008/14011 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kuruluşunu tamamlamış, seçkin bir akademik personel ve çağdaş ihtiyaçlara cevapverebilecek derslik ve ders programları ile 2008-2009 da eğitim-Öğretim yılına başlamıştır.

  Fakültemiz bünyesinde , Rehberlik ve psikolojik Danışmanlık, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği bölümleri ile İlköğretim Bölümünün Sınıf Öğretmenliği ve OkulÖncesi Öğretmenliği Anabilim Dalları bulunmaktadır.

  İçinde bulunduğumuz bilgi, iletişim ve teknoloji çağında ülkelerin gelişmişlik düzeyleri eğitime ve bilime verdikleri önemle ölçülmektedir. Eğitim sisteminin en önemli belirleyicisi; sistemi işleten öğretmenlerin niteliğidir. Bu bağlamda, öğretmen yetiştiren kurumların çağın gereklerine uygun, nitelikli öğretmen yetiştirmelerinde Eğitim Fakültelerine büyük görev düşmektedir. Fakültemizin temel amacı: öğrencilerimizi farklı düşünebilen, bireysel tercihlerinde özgür, kendine güvenen, insanlık değerlerine saygılı, hoşgörülü ve özverili, cumhuriyet ideallerini paylaşan, her türlü teknik ve teknolojik bilgilerle donanmış, gelecek nesilleri emanet edebileceğimiz öğretmenler olarak yetiştirmektir.

  İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi olarak tüm akademik ve yönetici kadromuzla, Türk Milli Eğitiminin temel ilkeleri doğrultusunda çağdaş, aydın, donanımlı, mesleki formasyonu tam öğretmenler yetiştirmek için büyük çaba sarf ediyoruz.

  Öğretmen yetiştirme programları, üç temel boyutu olan "Öğretmenlik Meslek Bilgisi", "Alan Bilgisi" ve "Genel Kültür" alanları ile okullarda uygulama çalışmalarını birleştirerek tam donanımlı öğretmenler yetiştirmek amacındadır.

  Prof.Dr. Hamide ERTEPINAR
  Eğitim Fakültesi Dekanı

  Kategori  Kategori : Üniversite
  Okunma  Okuma : 6577
  Tarih  Ekleme : 31.05.2011, 11:43
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19773934
  79
     

    Son Ziyaret :  25.11.2020 20:31