VİDEO KATEGORİLERİ

HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

  Mühendislik-Mimarlık gibi sanat, kültür ve teknoloji arakesitinde yer alan ve tüm uygar dünyada köklü, seçkin ve saygın olarak görülen bir alanda öğrenime adım atma hazırlığında olduğunuz bugünlerde, İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı olarak şahsım ve Fakülte öğretim elemanlarım adına hoş geldiniz diyor sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

  Mühendislik-Mimarlık vizyonumuzu "kendi kültürel değerlerini özümsemiş, evrensel çevre ve insanlık değerlerine saygılı, toplumun mühendislik-mimarlık sorun ve isteklerine yaratıcı çözümler üretecek genç mühendis ve mimarların yetiştirilmesi" olarak özetliyoruz ve bu misyonu gerçekleştirmeye dönük etkili çabalarımızı birlikte kararlılıkla sürdüreceğimize ve başarılı olacağımıza inanıyoruz. Bu yönde, bireysel ve örgütlü teknik, sosyo-kültürel-sanatsal aktivitelerinizle eğitim ve öğretime, hatta kararlarımıza katılmanızı çok yararlı görüyor ve bekliyoruz.

  Temel Teorik / Kültürel, ve üretim/yapım teknolojilerine ilişkin derslerin atölye/stüdyo ortamında bütünleştirilmesi ilkesine dayandırılan öğretim programları, yoğun bilgisayar uygulamaları ile desteklenmektedir. Programlar İngilizce ve İngilizce ağırlıklı Türkçe olarak sürdürülmektedir. Programları yürüten öğretim kadrosu uluslararası akdemik kurumlarda öğrenim görerek yetişmiş, öğretim yapmış, akademik ve mesleki uygulama alanlarında önemli başarılar kazanmış deneyimli öğretim elemanlarından oluşmaktadır.

  Özgün öğretim programlarımız, akademik kadromuz ve kaliteli öğretim yapı ve mekanlarımızla, üniversite öğreniminizin beklentilerinizin de ötesinde verimli geçeceğine; evrensel bir dil hakimiyeti ve etkili bilgisayar kullanımı ile bütünleştireceğiniz bilgi ve becerinizle yurt içinde ve yurt dışında özgüven içinde çalışma olanaklarını değerlendirebileceğinize inanıyorum.

  Üniversitemiz sizin yuvanızdır; evinizin, yaşam mekanınızın uzantısıdır; evinizin de üniversitemizin uzantısı olması söz konusudur. Akademik olduğu kadar akademik olmayan mutluluk ve sıkıntılarımızı paylaşmalıyız; bilgi-beceri yanında sevgi ve hoşgörü ortamı yaratmalıyız.

  Bu çerçevede başarılı olacağımıza yürekten inanıyor, tekrar hepinize sevgilerimizi sunuyor, hoş geldiniz diyorum; başarılar diliyorum.

  Prof. Dr. Osman Nuri UÇAN
  Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı

  Kategori  Kategori : Üniversite
  Okunma  Okuma : 7562
  Tarih  Ekleme : 31.05.2011, 11:37
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19773892
  83
     

    Son Ziyaret :  25.11.2020 20:20