VİDEO KATEGORİLERİ

HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  Güzel Sanatlar Fakültesi

  Değerli adaylar ve öğrenciler,

  Sanatın insan ve toplum yaşantısındaki anlam ve değerinin farkında olan İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, bu amaçla hazırladığı, tümüyle "Bologna İlkeleri Doğrultusunda Yüksek Öğrenimin Yeniden Yapılandırılması" süreçlerine uygun ve "Nitelik Yönetimi Sistemi" ne hazır yapıda oluşturulan lisans programları ile Grafik Tasarım, Moda ve Tekstil Tasarımı, Drama ve Oyunculuk ve Sanat Yönetimi alanlarında eğitim ve öğretim vermektedir. Önümüzdeki dönem içinde açılacak olan Görsel Sanatlar Bölümü ile bölüm sayımız beşe çıkacak ve fakültemiz sanatsal alt yapı ve etkinlik olarak daha da güçlenecektir.

  Fakültemiz, çağdaş dünya sanatı ve tasarımına yön verecek eserler üretmeyi amaç edinen mezun profili hedefini gerçekleştirmek üzere gereken uluslararası ilişkileri öğretim elemanı ve öğrenci düzeyinde hızla geliştirmektedir. Sanat alanında eğitimin kalitesinin öğrenim elemanının niteliğinden geçtiği gerçeğinden yola çıkan fakültemiz, etkinlikleri ile sık sık gündeme gelen ülkemizin tanınmış sanatçı ve alanında uzman ve etkin akademisyenleri bünyesinde öğretim elemanı olarak bulundurmaktadır. Bu bağlamda, öğrencilerimiz sanat dünyasının yeniliklerini izleyerek evrensel ilkeler ve çağdaş sanat değerleri içinde yetiştirilmekte ve bu amaçla Avrupa ve diğer ülkelerdeki üniversiteler ile yoğun eğitim ve etkinlik işbirliği ilişkileri sağlanmaktadır.

  Diğer yandan özellikle sosyal sorumluluk projeleri kapsamında fakülte ve bölümler olarak yaptığımız ve yapmayı düşündüğümüz etkinliklerle sanat ve toplum arasındaki bağları güçlendirmeyi ve sanatın toplum için vazgeçilmez varlığını tüm toplum kesimlerine benimsetmeyi hedefliyoruz.

  Bölümlerimize iki aşamalı yetenek sınavı ile öğrenci alınır. Hazırlık sınıfı zorunlu değildir. Her bölüm kendisine özgü program çıktılarına, buna bağlı olarak oluşan ders çıktısı ve içeriklerine sahiptir. Bunun yanı sıra bölümler, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda onların donanımlı olmalarını sağlayacak seçmeli ders seçeneği de sunmaktadır.

  Profesyonel yaşama hazırlayıcı nitelikte olan programlar çoğunlukla uygulamalı olarak hazırlanır. Öğrencilerimiz birinci sınıftan başlayarak alana has yöntemlerle mesleklerine yönlendirilir. Öğrencilerimizin alanları ne olursa olsun kuramsal ve uygulama bakımından alt yapılarında sanat kavrayışı kuvvetli birer sanatçı ve tasarımcı olarak yetişmeleri asıl amacımızdır. Bu anlamda, İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi olmanın ayrıcalığı da buradan kaynaklanır.

  Saygılarımla

  Doç. OĞUZ HASLAKOĞLU
  Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı

  Kategori  Kategori : Üniversite
  Okunma  Okuma : 7288
  Tarih  Ekleme : 29.06.2012, 11:39
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19773944
  85
     

    Son Ziyaret :  25.11.2020 20:31