VİDEO KATEGORİLERİ

HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  İletişim Fakültesi

  Teknolojik gelişim, iletişim alanını hızlı bir şekilde değiştirmekte ve yeni gereksinimler ortaya çıkmaktadır. Bilgisayar kullanmak sıradan bir olay haline gelmiştir. Küresel köyde, internet İngilizceyi evrensel dil haline getirmiştir. Yaşadığımız çağa uygun olarak, iletişim sektörü de dinamik ve rekabetçi bir sektördür. Öğrencilerimiz bilgisayar ve İngilizce bilmek zorundadırlar.

  Geleceğin iletişimcisinin, günümüzde, sadece teorik alanda değil; mesleğin niteliklerini kapsayan uzmanlık alanlarında da bilgi ve beceriyle donatılmış olması gerekmektedir. İletişim Fakültesi, bu uzmanlıkları, gerek bünyesinde yürüttüğü gazete, radyo, dergi, televizyon gibi atölye çalışmaları ile gerekse canlı bir üniversite yaşamı ile sağlamaktadır. Öğrencilerimize verdiğimiz yenilikçi ve bütünleşik eğitim ve öğretim programı ile, iletişim alanının gerektirdiği kuramsal bilgi ve uygulamanın harmanlanması hedeflenmiştir.
  Öğrencilerimiz kültürel bağlamda, entelektüel bilgi birikimi ile de donanımlı olmalıdır. Başta, müzik, resim, tiyatro, sinema, fotoğraf gibi sanat alanlarında olmak üzere her alana duyarlı olmalı, bilgi edinmelidir.

  Öğrencilerimiz, İletişim Fakültesi'nden "iletişim uzmanı" kimliğiyle mezun olmaktadır. İletişim uzmanının sorumluluğu büyüktür. İnsanlığa karşı duyulan bu sorumluluk kamunun doğru bilgilendirilmesi, aydınlatılması ve kamuoyu oluşturmasını içerir. Temel kavram kamu yararıdır. Kameraman olan iletişim uzmanımız televizyon kanalına haberini bir an önce yetiştirmenin telaşı içinde olacaktır. Radyo programcısı, geniş kitlelere sesini duyurmanın mutluluğunu yaşayacaktır. Televizyon spikerleri, gündeme taşıdıkları haberlerle milyonları ekran başına toplayacaklardır. Muhabir olan iletişim uzmanımız haberi yazmanın ve yayınlanmasının heyecanını duyacaktır. Genel yayın yönetmeni olan mezunumuz ülkenin gündemini belirleyecektir. Köşe yazarımız toplumun fikir lideri olacaktır. Halkla İlişkiler alanında çalışan mezunumuz şirketlerin iletişim yönetimini üstlenecektir. Reklam alanında çalışan mezunumuz, siyasal iletişim, reklam, pazarlama ve benzeri kampanyaları yürütecektir. Film yönetmeni mezunumuz, uluslararası alanda ödüller kazanacaktır. Dizi yapımcıları, toplumun beğenilerinin, düşlerinin, mutluluk ve hüzünlerinin sözcüsü olacaktır. Görsel iletişim tasarımcıları gelişen teknolojiyi yaratıcılıklarıyla bütünleştireceklerdir. Tüm bu başarılar, öğrencilerimizin işini sevmesi, yaptığı işe inanması, emek vermesi, çok çalışması ve etik değerlere bağlılığı ile gerçekleşecektir.

  Geleceğin iletişimcisi olmaya aday tüm gençleri fakültemize davet ediyoruz.

  Prof. Dr. Hülya YENĞİN
  İletişim Fakültesi Dekanı

  Kategori  Kategori : Üniversite
  Okunma  Okuma : 4727
  Tarih  Ekleme : 29.06.2012, 11:24
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19773945
  86
     

    Son Ziyaret :  25.11.2020 20:32