VİDEO KATEGORİLERİ

HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

  Sevgili öğrenciler;

  Yer küremiz uluslararası rekabetin kıyasıya hüküm sürdüğü bir ortamı yaşamakta ve gelecek adeta bu alanda şifrelenmiş bulunmaktadır. Küresel refah, güç ve saygınlık sıralamasında ilk sıralara tırmanabilmek bu alandaki başarıyla doğru orantılı olmaktadır.

  Mevcut durum ülkelerin yenilik içeren teknoloji alanında kendi teknolojilerini üretmeye hız vermelerini gerektirmekte, AR-GE harcamalarının hızla büyümesini zorunlu kılmaktadır.

  Beşeri sermayeyi güçlendirerek, AR-GE ve yenilikçi teknolojilere dayalı bir gelişme stratejisinde üniversitelere en başta görev düşmektedir. Daha müreffeh ve daha çağdaş bir yolda güzel Türkiyemizin zengin doğal kaynaklarına güçlü insan sermayemizi de ekleyerek gideceğimiz yolun sonu kuşkusuz daha aydınlık olacaktır. Elindeki pırıl pırıl gençleri bu yolda yetiştirecek olan fakültemizin görevi tüm olanakları en iyi şekilde değerlendirerek ülkemizi hak ettiği yere taşımak olacaktır.

  Fakültemiz kamu alanı ve özel sektörde nitelikli insan gücünü yetiştirecek İşletme(Türkçe), Ekonomi ve Finans(Türkçe), İşletme(İngilizce),Uluslararası Ticaret(İngilizce),Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler(İngilizce), UMUC(Çift diploma-İngilizce), Muhasebe ve Finans Yönetimi(Türkçe) Bölümleriyle parlak geleceğimize gereken katkıyı sağlayacak olmanın heyecanını taşımaktadır.

  Prof. Dr. Alev KATRİNLİ (V.)
  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı

  Kategori  Kategori : Üniversite
  Okunma  Okuma : 5409
  Tarih  Ekleme : 29.06.2012, 11:02
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19773946
  87
     

    Son Ziyaret :  25.11.2020 20:32