VİDEO KATEGORİLERİ

HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  İAÜ Mütevelli Heyet Başkanı' nın Mesajı

  Değerli Gençler,

  Günümüzde toplumun beklentilerine yanıt verebilen, bilgi kullanımına ve teknolojilerine hakim, en az bir yabancı dili iş yaşamında kullanabilen, araştıran, sorgulayan ve üreten; yaşam için gerekli bilgilerin yanı sıra kendini her alanda yenileyen, katılımcı, evrensel boyutlarda bağımsız düşünebilen ve çalışabilen insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır.

  Çağın ihtiyacını dikkate alarak, lise ve dengi okul mezunlarına yükseköğrenim olanağı sağlamak, ülkemizin ihtiyaç duyduğu yüksek nitelikli insan gücünu yetiştirmek ve eğitilmiş, insan kaynaklarının oluşumuna katkıda bulunmak adına ülkemizde bir ilk olan vakıf meslek yüksekokulunu hayata geçirdik.
  Uzman öğretim kadrosu, ayrıcalıklı, çağdaş ve sürekli yenilenen programları, Türkiye'de ilk defa uygulanan mesleki ingilizce hazırlık eğitim programı, çağdaş teknik donanımı, ergonomik fiziki yapısı, seçkin çözüm ortakları, uluslar arası eğitim işbirlikleri, lisans ve devamını sağlayan sınırsız öğrenme özgürlüğü, zengin sosyal yapısıyla 21. yüzyılın gerektirdiği bilgileri, bilinci, girişimci ve yaratıcı ruhu sizlere kazandıracak olan bir yükseköğretim kurumudur. Çağdaş Türkiye'nin sizlerin omuzlan üzerinde;
  bilimde, akılda, teknolojide ve dünya siyasetinde lider ülkeler konumuna yükselebilecegine yürekten inanıyorum.
  Öğrencilerimizin mesleklerinin en iyisi olarak kariyerlerini planlamaları ve mutlu bir geleceğe merhaba demelerini diliyorum. Bu dileklerimizin gerçekleşmesi için aralıksız çalışmalarımız şimdi de, çağdaş, dünyanın örnek üniversitesi olma amacını kendine misyon edinmiş, ülkemizin eğitim kalkınmasında önemli bir rol üstleneceğine inandığımız "İSTANBUL AYDIN ÜNiVERSiTESi"; Türkiye Cumhuriyeti'nin vazgeçilemez ve değiştirilemez değerlerini oluşturan hedefleri özümseyecek genç kuşakların eğitim öğretimini sürdürürken girişimci bir universite olma vizyonunu görev ve sorumluluk olarak üstlenmiştir.
  İstanbul Aydın Üniversitesi'nin uluslar arası yapıda kendilerini geliştirme olanaklarına ve ayrıcalıklı niteliklerine sahip, ülkemizi dünya platformunda en iyi şekilde temsil edecek, Ulu Önderimizin ilke ve devrimlerinin ışığında ilerleyerek ülkemizi lider ülkeler konumuna yükseltecek öğrenciler yetiştireceğine olan inancımız sonsuzdur. Bundan mutluluk duyuyor ve ülkemizin çağdaşlaşmasındakı yolculuğun ancak eğitim ile hız kazanacağına inanıyoruz.

  Dr. Mustafa AYDIN
  İstanbul Aydın Üniversitesi
  Mütevelli Heyet Başkanı

  Kategori  Kategori : Üniversite
  Okunma  Okuma : 5821
  Tarih  Ekleme : 01.06.2011, 18:23
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19773947
  88
     

    Son Ziyaret :  25.11.2020 20:32