Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Öğrencileri Sektörle Buluşuyor: Feveran İletişim

Explanation: Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Öğrencileri Sektörle Buluşuyor: Feveran İletişim
Categorie: SEMİNER
Adding Date: 27.10.2016
Date Valid: 08.08.2020, 23:11
Site: İAÜ - Etkinlik ve Haber Portalı
URL: http://etkinlik.aydin.edu.trhaber_detay.asp?haberID=4715


Üniversitemizin İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, öğrencilerini sektör profesyonelleri ile bir araya getirmek için “Halkla İlişkiler ve Tanıtım Öğrencileri Sektörle Buluşuyor” adı altında etkinlikler dizisi gerçekleştiriyor. Bu kapsamda ilk etkinlik Feveran İletişim kurucu ortaklarının katılımıyla 28 Ekim 2016 Cuma günü saat 11.00’de Mavi Salon’da yapılıyor.

Feveran İletişim’in kurucu ortakları Tülin Çeneli Dönmez ile Ali Kahraman’ın konuk konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte Türkiye’de iletişim sektörünün durumu, yeni nesil iletişim kavramı, halkla ilişkiler ajanslarının yapıları ve ne şekilde çalıştıkları ile halkla ilişkiler alanında sık yapılan hataların neler olduğu masaya yatırılacak.  

Halkla ilişkiler ekibi üyelerinde aranan özelliklerin ve iletişimde stratejik planlamanın nasıl yapıldığının da anlatılacağı etkinlik soru-cevaplar eşliğinde interaktif olarak gerçekleşecektir. Etkinliğe bütün öğrencilerimiz davetlidir.

 

Konuklar Hakkında:

Tülin Çeneli Dönmez

İletişim Danışmanı ve Feveran İletişim Kurucu Ortağı

Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden 2003 yılında mezun olan Tülin Çeneli Dönmez, sektörde pek çok yerli ve uluslararası ajansta iletişim danışmanlığı hizmeti verdi. Öğrenim hayatı devam ederken 2000 yılında PRCI Turkey tarafından düzenlenen sınavla Ogilvy PR'da çalışmaya  ve stratejik iletişim planlama eğitimi görmeye hak kazandı. Ardından; M3 Halkla İlişkiler, Optimum Brand, İdea Halkla İlişkiler, Excel İletişim, Bersay İletişim Grubu ve son olarak da Salt İletişim Grup gibi birçok ajansta üst düzey yöneticilik yaptı. Dönmez, 15 yılı aşkın süre boyunca 150’den fazla global ve yerel markaya hizmet verdi. 

Kurumsal deneyimiyle dikkat çeken Dönmez, Anadolu Holding bünyesinde bulunan Anadolu Sağlık Merkezi, Telpa Telekominikasyon ve markası General Mobile’de Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Son olarak, bir iletişim grubunda ajans başkan yardımcılığı görevini üstlenen Dönmez, 2015 yılının son çeyreğinde sektörden iki deneyimli arkadaşıyla birlikte "Feveran” etmeye karar verdi.  “İnsan her şeyin ölçüsüyse, iletişim de markaların ölçüsüdür” dedi ve Feveran İletişim’in kurucuları arasında yer aldı.

İletişim danışmanı olarak hizmet verdiği alanlar arasında stratejik iletişim planlaması başta olmak üzere; kriz iletişimi ve yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, medya ile ilişkiler, kurumsal iletişim, pazarlama iletişimi, algı yönetimi, etkinlik ve sponsorluk yönetimi, kurumsal sosyal sorumluluk, dijital iletişim bulunuyor.

 

Ali KAHRAMAN

İletişim Danışmanı ve Feveran İletişim Kurucu Ortağı

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın mezunu olan Ali Kahraman, mesleğe adımını Forbes Türkiye dergisinde attı. 2006 yılında Kobilife Ekonomi Dergisi’nde haber müdürü görevini üstlenen Kahraman, yayın grubunun bir diğer mecrası olan AVM&Marka Perakende Dergisi’nin de kurucu ekibinde editör olarak yer aldı. Ardından 4 yıla yakın bir süre Marketing Türkiye Dergisi’nde editörlük yapan Kahraman, içeriklerin geliştirilmesinin yanı sıra özellikle kapak haberleri, pazarlama iletişiminde yaşanan krizler ve analizleri, marka algıları, kampanyalar, reklam, medya vb konu başlıklarında önemli haberlere imza attı.

Son olarak önde gelen iletişim gruplarından birinde ajans başkan yardımcısı olarak görev yapan Kahraman, ajans portföyünde bulunan markalara yönelik; halkla ilişkiler, kurumsal iletişim, medya ilişkileri, iç iletişim, etkinlik yönetimi, kriz yönetimi danışmanlığı hizmetlerinin verilmesi, çalışmalar kapsamında markaların iletişim faaliyetlerinin planlanması, uygulanması ve organizasyonların gerçekleştirilmesi gibi sorumlulukları üstlendi.

 

 

Ayrıntılı Bilgi için:

Yrd. Doç. Dr. Deniz AKBULUT

İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı

Tel: 0 212 411 61 00 (dahili 25203)