Askeri Darbeyle Gölgelenen Bir Sınır Hikayesi ''Defne’nin Bir Mevsimi''

Explanation: Askeri Darbeyle Gölgelenen Bir Sınır Hikayesi ''Defne’nin Bir Mevsimi''
Categorie: ABMYO
Adding Date: 14.10.2016
Date Valid: 23.09.2020, 11:28
Site: İAÜ - Etkinlik ve Haber Portalı
URL: http://etkinlik.aydin.edu.trhaber_detay.asp?haberID=4708


Uluslararası Antalya Film Festivali “Rengahenk” resmi seçkisine kabul edilen Defne’nin Bir Mevsimi filminin dünya prömiyeri 17 Ekim akşamı Antalya’da yapılacak. Yönetmenliğini Mehmet Öztürk’ün yaptığı filmin senaryosu Mehmet Öztürk ile Bedi  Gümüşlü’ye ait. Türk-Fransız ortak yapımı olan film, Argos Yapım ile Bandoneon Films tarafından gerçekleştirildi.

Defne’nin Bir Mevsimi’nde Hande Subaşı, Gökhan Alkan, Mert Öcal, Murat Karasu, Macit Sonkan, Canan Mutluer gibi oyuncular yer alıyor. Filmin görüntü yönetmenliğini Ercan Özkan, kurgusunu Thomas Glaser gerçekleştirdi.  

Türkiye’nin çalkantılı bir yaz mevsiminde geçen film, romans ile politik dram arasında ilerliyor. Zengin bir ailenin kızı Defne’ye aşık iki fakir kardeşin hikayesini anlatan film, Antakya’nın kültürel, etnik ve dinsel kozmopolit ortamını yansıtırken Ortadoğu’da her şeyin birdenbire nasıl değiştiğini gösteriyor. “Dün”den “bugün”e bu güzel ama zorlu coğrafyaya ışık tutan film, oryantal güzellik ve romantik duygusuyla Doğu Akdeniz’in lirik bir tasviri...