Duygusal Zekâ Kontrollü Başarı Getirir.

Explanation: Yrd. Doç. Dr. Aslı Güngör yaptığı konuşmada “Duygusal zekâ kontrolü ve stres yönetimi ile başarılı olabilirsiniz. Duygusal Zekâ Kontrollü Başarı Getirir,” dedi.
Categorie: YÜKSEKOKULLAR
Adding Date: 27.01.2016
Date Valid: 07.07.2020, 11:32
Site: İAÜ - Etkinlik ve Haber Portalı
URL: http://etkinlik.aydin.edu.trhaber_detay.asp?haberID=3187


İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesi Mavi Salon’da Meyoder tarafından gerçekleştirilen seminere Yrd. Doç. Dr. Aslı Güngör konuşmacı olarak katıldı.

Konuşmasında duygusal zekâsı gelişmiş insanların daha başarılı olduğunu belirten Güngör, “Duygusal zekâyı kişinin kendi duygularını ve başkalarının duygularını anlayarak kendi hayatını güzelleştirmesi olarak adlandırılabiliriz. Empati kurabilmek, Kendi duyularımızı tanımak ve mizaçları iyi bilmek etkili iletişim ile başarıya ulaşmada kolaylık sağlar,” şeklinde konuştu.

Güngör yaptığı konuşmada, beden dili duyguları yansıttığını ifade ederek; kızgınlık, mutluluk, korku, üzüntü, iğrenme, sürpriz ve kınamanın yer aldığı yedi duygunun evrensel olduğunu söyleyerek; stresin psikolojik hastalıklarına neden olmakla birlikte fizyolojik rahatsızlıklara da neden olduğunu belirtti.

 

Haber: Şifa Duman (İAHA)

Fotoğraf: Zehra Kamacı (İAHA)