Fresenius Medical Care İle İşbirliği

Explanation: İstanbul Aydın Üniversitesi, Fresenius Medical Care ile bir işbirliği protokolü imzalamıştır.
Categorie: İŞBİRLİKLERİMİZ
Adding Date: 17.04.2014
Date Valid: 06.04.2020, 18:05
Site: İAÜ - Etkinlik ve Haber Portalı
URL: http://etkinlik.aydin.edu.trhaber_detay.asp?haberID=2240


İlk öğrencilerini 2014-2015 akademik yılında alacak olan İ.A.Ü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Diyaliz Bölümü, öğrencilerimizin eğitimlerini uluslararası standartlarda desteklemek ve mezuniyet sonrası istihdamlarını sağlayabilmek amacıyla sektörün önde gelen firmalarından Fresenius Medical Care ile bir işbirliği protokolü imzalamıştır.

Bu anlaşma kapsamında Fresenius Medical Care; eğitim için ihtiyaç duyulan teknik ekipman desteğinin sağlanması, FHM’nin yurt çapındaki 57 merkezinde öğrencilerin hemodiyaliz cihazlarının kullanımına ilişkin becerilerinin uygulama imkanı sağlanarak geliştirilmesi, ihtiyaç sahibi öğrencilere hizmet karşılığı burs verilmesi ve en az 10 (on) öğrenciyi mezuniyetlerini takip eden yıl içerisinde istihdam etmeyi taahhüt etmiştir. Bu anlamda firma, öğrencilerimizin eğitimini desteklemek amacıyla yüksekokulumuza iki adet Hemodiyaliz Cihazı ve çeşitli eğitim enstrümanları hibe etmiştir.

Eğitim öğretim yılının başında gerçekleştirilecek olan eğitim semineri ile, Fresenius MedicalCare Türkiye Direktörlüğü Öğrencilerimizi burs koşulları, mezuniyet sonrası istihdam şartları, sektörün çalışma koşulları gibi konularda bilgilendirecektir. Belirli sürelerle tekrarlanan ve sektörün önde gelen isimlerinin katılımı ile gerçekleştirilecek olan bu seminerler ile öğrencilerimizin mesleğe hazırlıkları sağlanacaktır.