İAÜ' Bu Defa Sanatını Konuşturdu

Explanation: İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Bu defa Sanatını Konuşturdu...
Categorie: Diş Hekimliği
Adding Date: 19.12.2012
Date Valid: 12.07.2020, 06:02
Site: İAÜ - Etkinlik ve Haber Portalı
URL: http://etkinlik.aydin.edu.trhaber_detay.asp?haberID=1400


İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Bu defa Sanatını Konuşturdu.

İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bu defa sanatını konuşturuyor. Diş alanında Türkiye’de sayılı üniversite hastanelerinden biri olma ayrıcalığına sahip olan İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, üniversite bünyesine kattığı profesör ve doçentlerden oluşan uzman akademik hekim kadrosu ile kaliteli ve güler yüzlü hizmet anlayışına, müzisyen hekimleri de katarak fark yaratmaya devam ediyor.


İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Diş Hastanesi bünyesinde Endodonti alanında hizmet veren Yrd. Doç. Dr Cem Burak Akın, diş hekimliğinde uzmanlaşırken müziğe olan tutkusundan da vazgeçmeyenlerden…

1977 İstanbul doğumlu olan Cem Burak Akın, 2000'li yıllara kadar hard rock ve heavy metal grubu "Disorder"la, demo albüm çalışmaları, yaparak konserler verdi. 2005 yılında kurduğu "Rakı" isimli grupla aynı yıl Saklıkent "Rock and Win" beste yarışmasında 2. ve 2007 yılında "JD Music Rock" yarışmasında 1. 'lik ödülü alan Akın, bu yarışma sonrasında Amerika Tennesse eyaletinde "Kaiser Chiefs’’, "The Rapture" gibi ünlü grupların katıldığı bir festivalde sahne aldı. 2008' de eleman değişiklikleri ile kurduğu "Plak" isimli grupla müzik yapmaya devam etti, K-Rock ve Virgin Radio 'da yayınlanan "Zamane Gençleri" adlı radyo programına jingle'lar hazırladı.

2011 yılı sonunda solo müzik yapmaya karar vererek İstanbul'a yerleşti. "Ankara'nın Soğuğunda" isimli şarkı, oryantal - rock türünde sanatçının ilk single'ıdır. Aşk acısını neşeli bir üslupla anlatan parçanın videosu, Haziran 2012' de Ulaş Teyhani yönetmenliğinde, Tünel' de tüm boğaza hâkim bir terasta çekildi.

Endodontist olarak göstermiş olduğu başarılı uzmanlığını, sanatçı yönüyle birleştiren Yrd. Doç. Dr. Cem Burak Akın müzik kariyeriyle, hekimlik kariyerini birleştirerek İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde çalışmalarına devam ediyor.