HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  AVRUPA Birliği Ülkeleri Ortak Hukuk Eğitimi Projesi

    02.04.2012

  AB Birliği Ülkeleri Ortak Hukuk Eğitimi Projesi Sempozyumu

  Categorie  Kategori : Hukuk
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 3455

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile Avusturya’dan Viyana Üniversitesi, Almanya’dan Münster Üniversitesi, Postdam Üniversitesi ve Bielefeld Üniversitesi Hukuk Fakülteleri arasında yapılan işbirliği ile 2012 Güz Döneminden itibaren ortak hukuk eğitimi projesi başlatılmıştır. Derslerin Türk hukuku ile olan kısımları Türk öğretim üyeleri tarafından almanca olarak, Alman ve Avusturya Hukuku ile olan kısımları ise Alman ve Avusturyalı öğretim üyeleri tarafından yine almanca anlatılacaktır. Projeyi İstanbul Aydın Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Erol Ulusoy koordine etmektedir.
   
  Projenin tanıtımı amacıyla düzenlenen sempozyumun açılış konuşmacılarından bazıları,İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Rektör Prof.Dr. Yadigar İzmirli, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Erol Ulusoy, Dekan Prof.Dr. Yavuz Kaplan, Bielefeld Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Michael Kotulla, Almanya Başkonsolosu Brita Wagener ve Avusturya Başkonsolosu Paul Jenewein’dir.
   
  Hazırlanan sempozyumda ise, projeye katılan üniversitelerin hukuk fakültelerinden öğretim üyeleri güncel hukuki sorunların yanında, tarihsel konulara da değineceklerdir. Sempozyumda Almanca anlatılacak sunumların Türkçeye çevirisi yapılacaktır. Katılım ücretsiz olup, tüm avukatlara açıktır.
   

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  Hukuk

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  18807181
  91
     

    Son Ziyaret :  13.12.2019 11:31