HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi EKER Siyaset Akademisi 3'ün Açılışını Yaptı

    25.11.2011

  "Önce Siyaset Öncü Aydın" İAÜ Tam Z.Banu DALAMAN Moderatörlüğünde İAÜ'de gerçekleşti.

  Categorie  Kategori : TAM
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 2543

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi EKER, İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi’nin düzenlediği ”Siyaset Akademisi” nin 3′üncüsünün açılışında yaptığı konuşmada, siyasetin tanımını yaparak, ulvi bir görev olduğunu söyledi.

  İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi Başkanı Zeynep Banu DALAMAN’ ın açılış konuşmasıyla başlayan akademinin açılış dersini Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi EKER verdi. Bakan EKER, salonu dolduran 800 öğrenciye siyasete dair önemli sözler söyledi.

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi EKER, İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi’nin düzenlediği ”Siyaset Akademisi” nin 3′üncüsünün açılışında yaptığı konuşmada, siyasetin tanımını yaparak, özellikle gençlerin yapması gereken ulvi bir görev olduğunu söyledi.

  AK Partinin Türkiye’nin zor bir döneminde kurulduğunu belirten EKER , ”Partimizi kurduğumuz tarihte, Türkiye’de milletvekilleri, Kızılay’a inerken milletvekili rozetlerini çıkarırlardı. Halktan bu kadar kopmuşlardı. Halkın sorunlarını çözme noktasında çok acizlerdi. Bunun nedeni, Türkiye’de siyaset halka yaslanılarak yapılmıyordu. Güç kaynağı olarak, egemenliğin kaynağı olarak, toplum ve halk bilinmiyordu. Bu Türkiye’nin daha önce siyaset kurumunun şekillenmesindeki güvenlik kaygısının diğer kaygılardan daha üstün tutulduğu bir dönemin etkisinden kaynaklanıyordu” dedi.

  Türkiye’nin o dönemlerde demokratik olmaktan çok bürokratik bir yönetim anlayışının her alana sirayet ettiğini aktaran EKER, ”Bürokratik kompartımanlar, çoğunlukla güvenlik bürokrasisi, Türkiye’de son sözü söylerdi. Bir sandık demokrasisi vardı, seçim demokrasisi vardı. Belirli zamanlarda seçime gidiyordu Türkiye, ama son sözü halka yaslanan, doğrudan halkı dikkate alanlar değil, bürokrasi söylüyordu” diye konuştu. Doğrudan halka dayanarak, halkın nabzını tutarak, halkın arzu ve çıkarları doğrultusunda bir siyasi yapılanma öngördüklerini anlatan Eker, Türkiye’nin yönetilmesinde ve sorunların çözülmesinde kadınlardan ve gençlerden de yararlanılması gerektiğini vurguladı. Devamı için tıklayın...

  Fotoğraflar için tıklayın: 1   2   3 

  IAU Economy Of Political Was Held At I

  IAU Academy of Political was held on 25.11.2011 in A Block Conference Hall. Academy of Political 3 will be continuing during 13 weeks.

  Minister of Turkish Republic Food, Agriculture and Livestock, Mehdi Eker, Chairman of the Parliament Deputy Meral Aksener ,Mayor of Sisli , Mustafa Sarıgül and Member of CHP Party Assembly , Deputy of Istanbul , Melda Onur  were the speakers of the academy in the  first week.

  Program:
  10: 00-11: 30 Minister of Turkish Republic Food, Agriculture and Livestock, Mehdi Eker
  13: 00-14: 30 Member of CHP Party Assembly , Deputy of Istanbul , Melda Onur
  14: 45-16: 15 Chairman of the Parliament  Deputy Meral Aksener
  16: 30-18: 00 Mayor of Sisli , Mustafa Sarıgül

   
   
  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  TAM

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19387709
  45
     

    Son Ziyaret :  15.07.2020 06:52