HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  ŞEHİR NOTLARI SERGİSİ

    10.12.2016

  “Fotoğrafa Giriş” dersi kapsamında Sema Sayar, Sena Yıldırır adlı İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) öğrencileri “Rahmi M. Koç Müzesi” adlı bir sergi açtılar. Beş büyük 70x100 renkli fotoğraftan oluşan sergi, üniversitenin O Blok fuayesinde açıldı.

  Categorie  Kategori : SERGİ
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 1812

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Fotoğraf sergileri, “Şehir Notları” kapsamında her hafta yenilenecek ve aynı mekanda açılacak.  Sema Sayar, serginin amacını şöyle anlattı:

   

  “Çok kültürlü bir şehirde yaşıyoruz. Rahmi M. Koç Müzesi’nde Atatürk, Karayolu Ulaşımı, Demiryolu Ulaşımı, Denizcilik , Havacılık, Tipo Baskı Atölyesi, Yaşayan Geçmiş, Makineler, İletişim, Bilimsel Aletler, Modeller ve Oyuncaklar bölümlerinde insanı şaşırtan objeler yer alıyor. Biz bunlardan birkaçını seçerek izleyicileri bu değerli müzeye yöneltmek istedik.”

   

  Fotoğrafçılardan Sena Yıldırır ise, “Uluçalireis denizaltısını, buharlı lokomotif döneminden G 10 lokomotifini, pervaneli uçaklar döneminden efsanevi DC 3’ü, ünlü otomobil markalarını çektik. Amacımız izleyicileri şehrimizdeki kültür mekanlarına çekmek,” diyerek Rahmi M. Koç Müzesi'nin mutlaka görülmesini gerektiğine dikkat çekti.   

  Haber: İAHA

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  SERGİ

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19717502
  23
     

    Son Ziyaret :  26.10.2020 10:38