HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  Mobil Oyun Programlama Semineri

    10.12.2016

  İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü tarafından düzenlenen “Mobil Oyun Programlama” adlı seminere Ramazan Noyan Culum konuşmacı olarak katıldı.

  Categorie  Kategori : KONFERANS
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 1994

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Konuşmasında öğrencilere “Okulunuzun verdiği teknik imkanları sonuna kadar kullanın” diyen Noyan Culum, “Okulunuzun verdiği imkanları sonuna kadar sömürerek kullanın. Hatta görevlilere artık gelmeyin dedirtin. Çünkü buradaki fırsatlara gerçekten kolay ulaşılmıyor. Bunları çok sonra anlıyorsunuz 35-40'lı yaşlarda anlıyorsunuz. Gençlik gezelim tozalım demek yerine hazır fırsatlar elinizdeyken değerlendirmenizi tavsiye ediyorum,’’ şeklinde konuştu.

   

  Öğrencilere  kod yazma, oyun yazılımcılığı, bilgisayar ve mobil oyunların nasıl yazılabileceği hakkında detaylı bilgiler  de veren Culum,  gelecekte iyi pozisyonlarda çalışabilmek için özellikle kod yazma ve oyun motoru yazımını iyi bilmeleri gerektiğinin altını çizdi.

   

  “TÜBİTAK bu konuda çok katı. Oyun motorunu kendinizin yazmanızı şart koşuyor. COSKEP ise oyun motorunun kendinize ait olması dışında ürünün yerli malı olmasına önem veriyor.’’ diyen  Culum, İstanbul Aydın Üniversitesi’nin bu konuda kendilerine destek olduğunu ve yer verdiğini söyleyerek ilgili öğrencilere kapılarının daima açık olduğunu dile getirdi.  Haber: Derman Altunbaş (İAHA)

   

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  KONFERANS

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19773922
  82
     

    Son Ziyaret :  25.11.2020 20:28