HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  “İnsan Kaynakları ve Eğitim Geliştirme Süreçleri”

    10.12.2016

  İstanbul Aydın Üniversitesi’nde düzenlenen “İnsan Kaynakları ve Eğitim Geliştirme Süreçleri” adlı seminere Eczacıbaşı İnsan Kaynakları Sorumlu Uzmanı Elis Yıldız ve Eczacıbaşı İnsan Kaynakları Uzmanı Hande Derman konuşmacı olarak katıldılar.

  Categorie  Kategori : KONFERANS
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 1555

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Eczacıbaşı İnsan Kaynakları Sorumlu Uzmanı Elis Yıldız  yaptığı konuşmada mesleki teknik eğitimler hakkında bilgiler vererek, “Hepimiz belli amaçlar için çalışıyoruz. Şirketi belli bir noktadan belli bir noktaya getirmek için uğraşıyoruz. Yıl içerisinde hem rutin olan bazı işlerimiz olabiliyor hem de bazı proje hedeflerimiz olabiliyor. Yani yıla başladığımız gibi bitirmiyoruz. Mesela bu yıl benim hedefimde çalışan bağlılığını geçen yıla göre belki beş puan artırmak hedefim vardı. Seçme yerleştirme sürecinde yıllık izin yükünü eritmek gibi birtakım hedeflerimiz vardı,” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

   

  “Burada performans kriterlerini belirlerken tabi belli kriterlerine uyuyor uymamız gerekiyor. Çok sayısaldan uzak hedefler almamaya çalışıyoruz. Bizim dikkate aldığımız ve en çok önemsediğimiz konulardan bir tanesi de yetkinlik kavramı,”  diyerek  Eczacıbaşı’nın kendisi için belirlemiş olduğu bir yetkinlik seti var. Bunlardan bazıları müşteri odaklılık üst düzey yönetici duruşu sergilemek gibi, koçluk olabilir, planlama ve organizasyon becerisi olabilir, iş yönetimi olabilir, inovasyon olabilir. Bütün bu yetkinlikleri belli seviyelerde belli ölçülerde sergilemelerini bekliyorsunuz. Dolayısıyla Eczacıbaşı’nın plan eğitim ve gelişim süreçlerine olan bakış açısı sebebi ile bu süreç farklı yönetilmesi gereken performanstan biraz daha farklı düşünülmesi gereken ve farklı davranılması gereken bir süreç.”  

   

  Hande Derman ise yaptığı konuşmada oryantasyon koçluğundan söz edere,  “İşe uyum sürecini kolaylaştırmak amacıyla oryantasyon koçluğu dediğimiz bir uygulamamız var. Bölüm içerisinde yöneticisi dışında bir kişi oryantasyon koçluğu olarak işe uyum eğitimi veriyoruz. Bunun dışında ilk hafta içerisinde bir mobil uygulamayla gelişim atölyesi aracılığıyla bir ‘e-hoş geldiniz’ paketi atıyoruz kişiye. ‘Buraya hoş geldin’ paketi içerisinde topluluk oryantasyonu, mavi okyanus, inovasyon adı altında gereken bilgileri içeren, bilgi güvenliği bilgilerini içeren, sosyal medya kullanım kurallarını içeren, iş sağlığı güvenliği bilgilerini içeren ve birtakım 6-7 tane eğitim kendisine atıyoruz ve bu eğitimi tamamlamasını bekliyoruz. Yüksek potansiyelli çalışanları ‘Future Fit’ dediğimiz bir yetenek gelişim programına davet ediyoruz. Future Fit, üç yıl süren bir eğitim aslında. Dört farklı grup var. Bunlar tabii ki kişilerin seviyesine göre. Uzman, ekip lideri, müdür ve direktör olarak ayrılıyor,” dedi.   

  Haber: Ömer Durmaz (İAHA)

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  KONFERANS

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19709650
  54
     

    Son Ziyaret :  21.10.2020 05:19