HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  “Yer Gösteren” Galeri Aydın'da

    25.11.2016

  İstanbul Aydın Üniversitesi Sanat Galerisi “Galeri Aydın” Tuğcan Güler'in “Yer Gösteren” isimli sergisine ev sahhipliği yapıyor.

  Categorie  Kategori : Güzel Sanatlar
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 1921

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu ilginç bir tasarım sergisine ev sahipliği yapıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Grafik Tasarım Ana Sanat Dalı Başkanı Doç. Tuğcan Güler, grafik tasarımın kağıt ve baskı dışında faaliyette bulunduğu çevresel grafik tasarım alanında uygulanmış tasarım projelerini izleyicilerle buluşturuyor.

  Sergide, Tuğcan Güler’in Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Ayvalık Zeytin Müzesi ve İzmir’in en yeni teknoparkı DEPARK için yaptığı, tamamı uygulanmış yönlendirme ve işaretleme tasarımı projelerine ait çalışmalar, fotoğraflar ve şemalar yer alıyor.

  Tuğcan Güler serginin önemi şöyle anlatıyor:

  “Çevresel Grafik Tasarım içerisinde yer alan yönlendirme ve işaretleme tasarımı, sergileme tasarımı ve kurumsal grafikler kapalı ya da açık mekanlar ile bu mekanların kullanıcıları arasında iletişim kuran iletişim öğeleridir. Bu iletişim örneğin hastanede kullanıcı konumundaki hasta ya da hasta yakınının polikliniğe kolaylıkla varmasıyken, müzelerde ise var olan içeriğin izleyiciye akıcı şekilde aktarılması marifetiyle kurulabilmektedir. Ülkemiz bu tasarım disiplinlerinde çokça kavram kargaşası yaşamakta, doğru konumlandırılmış ve projelendirilmiş işler yeni yeni gelişim göstermektedir. Bununla birlikte refahın yükselmesi ile kültürel ve ticari anlamda dışa açılım, bu çalışma alanına ivme kazandırmasını görmek son derece sevindirici ve umut vericidir.

  “Çevresel Grafik Tasarım bir yandan kullanıcılara sıkıntısız bir deneyim sunarken bir yandan da kurumsal kimliği güçlendirmekte, kullanıcılara “güvenle kucaklandıkları” algısını yerleştirebilmektedir.”

  22 Kasım 2016 tarihinde açılışı yapılan sergi 3 Aralık 2016’ya kadar Galeri Aydın'da ziyarete edilebilecek.

   


   

  Haber- Fotoğraf: Samet Sertan İnce (İAHA)

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  Güzel Sanatlar

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19773824
  87
     

    Son Ziyaret :  25.11.2020 20:03