HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  Kizilay, İaü'de Kan Bağişi İçin Çadir Kurdu

    01.11.2016

  Kızılay, İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Florya Yerleşkesi'nde, kan bağışı yapmak isteyen öğrenciler için çadır kurdu.

  Categorie  Kategori : İAÜ'DE BU HAFTA
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 885

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği bağış çadırının görevlisi Doktor Zülfü Akşit, vatandaşların kan bağışı konusunda giderek bilinçlendiğini belirterek şunları söyledi: 31 Ekim - 2 Aralık tarihine kadar İstanbul Aydın Üniversitesi Florya yerleşkesinde olacağız. Günlük ortalama 100-150 kişilik katılım yapılmasını bekliyoruz. Senede iki kere geliyoruz. İstanbul Aydın Üniversitesi Hemşirelik Bölümü'nden bize yardımcı olan arkadaşlarımız var. Öğrencilerin katılımlarından memnunuz ancak yeterli değil.''

  Bağış alırken kan grubu sınırlandırması yapmadıklarını belirten Akşit, ''Her kana ihtiyaç duyuyuruz. A RH (+) en fazla bulunan ve talebi çok olan kan grubu ama biz her grup kana ihtiyaç duyuyoruz. O nedenle kan grubunun bir önemi yok. 18-60 yaş arası, sağlıklı olan öğrencilerimizi, vatandaşlarımızı kan bağışına bekliyoruz dedi.

  Kadınların 4 ayda bir, erkekler ise 3 ayda bir kan verebileceğine dikkat çeken Akşit, “her hafta İstanbul'un çeşitli semtlerinde stand açan Kızılay,  vatandaşları kan bağışı için beklemektedir” dedi.  Haber-Fotoğraf: Samet Sertan İnce (İAHA)

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  İAÜ'DE BU HAFTA

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  18987278
  47
     

    Son Ziyaret :  24.02.2020 05:45