HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  İAÜ İle Turizm Araştırmacıları Derneği' nden İşbirliği Protokolü

    31.05.2011

  İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi (İAÜTAM) ve Turizm Yatırımcıları Derneği...

  Categorie  Kategori : TAM
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 2576

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  İstanbul Aydın Üniversitesi ile Turizm Araştırmacıları Derneği’nden İşbirliği Protokolü

  İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi (İAÜTAM) ve Turizm Yatırımcıları Derneği (TURAD) imzaladıkları protokol ile turizm ve eğitim konularında ulusal ve uluslararası eğitim, araştırma, kongre, konferanslarda işbirliği yapmaya karar verdiler.

  Protokolü imzalayan TURAD Başkanı ve Eski Turizm Bakanı Bahattin YÜCEL, İstanbul Aydın Üniversitesi ile önemli çalışmaları birlikte gerçekleştireceklerini açıkladı. İlk ortak çalışma olarak da "Seyahat Acenteleri ve Çalışanları Profili" araştırması ile turizm ülkesi Türkiye'de turizm sektöründe emek veren insan potansiyelinin ve niteliklerinin tespit edileceğini söyledi.

  İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi Başkanı Banu DALAMAN ise Haziran 2011'de başlayacakları araştırmada, TURAD gibi turizm sektörünün önemli bir kuruluşuyla ortak bir çalışma yapmanın öneminden bahsetti ve bu araştırmadan çıkacak sonuçlar ile yatırımcıların turizm sektöründe daha sağlıklı yatırımlar yapabileceğini söyledi. Banu DALAMAN "Gençlerin kariyerlerini planlayan bir kurum olan İstanbul Aydın Üniversitesi olarak, bu araştırma ile kariyerlerini turizm alanında yapmak isteyen gençlerin daha sağlıklı kararlar almasını sağlarken aynı zamanda turizm sektörünü de daha yakından tanıyabilmelerine olanak sağlamış olacağız dedi.

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  TAM

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19387885
  45
     

    Son Ziyaret :  15.07.2020 08:12