HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  Türk Halkı Nobel Barış Ödülü'ne Aday Gösteriliyor...

    31.07.2016

  Türk Halkı Nobel Barış Ödülü'ne Aday Gösteriliyor...

  Categorie  Kategori : DUYURU
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 3737

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Bu Asil Milletin ve Kutsal Vatanımızın Bölünmezliği için 07 Ağustos 2016 (Pazar Günü) Saat 17:00’da Yenikapı'da gerçekleştirilecek Demokrasi ve Şehitler Mitingindeyiz.


   

  Türk Halkı Nobel Barış Ödülü'ne Aday Gösteriliyor...

  Türk Halkı, 15 Temmuz 2016 akşamı bir grup cuntacı askerin kalkışma ve darbe teşebbüsünde yoğun bir şiddete maruz kaldı. Halk, üzerine sıkılan mermiler, uçaklardan atılan bombalar ve tanklar karşısında korkusuzca durdu.

  Türk halkı, temel hak ve hürriyetlerini kesintiye uğratacak hainlerin kurmayı planladığı rejimi canı pahasına reddetti. Her yaş ve sınıftan 246 vatan evladı yaşamını yitirdi. Her kesimden ve farklı siyasi görüşten vatandaş, kendisine yönelen bu alçak şiddete karşı demokrasiyi gözünü kırpmadan tüm varlığı ile korudu. Bir gün içinde darbecilerin kendisine yönelttiği tank ve silahlardan sokakları temizledi.

  Dünyanın birçok noktasında ve yurdun dört bir yanındaki meydanlarda ‘demokrasi nöbetleri’ tutulmaya başlandı. Halkımız darbecilere direnirken canlarını veren aziz kahramanlarını her akşam saygıyla anıyor. Özgürlükleri, inançları ve gelecekleri uğruna asker elbisesi giyinmiş hainlerin darbe girişimi karşısında dimdik duran Türk halkı, “Bir daha asla!” diyerek Türkiye’nin demokrasiye olan bağlılığını kahramanca dile getirdi.

  Milletin güçlü iradesinin kesintiye uğramasına asla razı olmadığını gösteren Türk halkı, siyasi yaşamımızda yeni bir sayfa açtı. O akşam aziz halkımız, demokratik kurumlar ile demokratik seçimler neticesinde işbaşına gelmiş, seçilmiş hükümete ve Cumhurbaşkanına yönelik silahlı saldırıya yeltenen demokrasi düşmanlarına karşı bedenini korkusuzca siper ederek barışı ne pahasına olursa olsun koruyacağını tüm dünyaya gösterdi.

  Türk Halkı, 15 Temmuz 2016 tarihinde silahları, uçakları ve tankları ile sokakları işgal eden askeri cunta heveslilerine “Silahlarınızı bırakın!” diye haykırdı. Böylece demokrasiye sahip çıkmak ve barışı yeniden tesis etmek üzere harekete geçen Türk halkı şanlı tarihine yeni bir zafer daha kazandırdı.
  Nobel Barış Ödülüne sahip birçok şahsiyetin giriştikleri ve uluslararası kamuoyunun takdirine şayan bulunan bireysel mücadeleleri karşısında Türk Halkının bizzat kendi içinden çıkan isimsiz kahramanlarıyla yekvücut olarak gerçekleştirdiği bu Demokrasi Hareketi her türlü takdirin üzerindedir.

  İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından 2017 yılı Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilen Türk Halkının destansı dirayetini, tarihi kahramanlığını, azim ve kararlılığını bu sembolik ödül ile takdir etmenin uluslararası toplumun sorumluluğu olduğuna inanıyoruz.

  Ankete katılmak için: www.turkhalkinanobel.com

  Bilgi almak için: bilgi@turkhalkinanobel.com


    --------------------------------------------------------------------------------
   
  Turkish People Will Be Nominated For The Nobel Peace Prize
   

  The People of Turkey, on the night of 15 July 2016, suffered a heavy show of violence by a group of military officers during their attempted coup d’état.

  The People stood firm and fearlessly against the shots fired against them, bombs thrown at them from the planes and stood in front of the tanks.

  The Turkish People rejected a junta regime that would limit their fundamental rights and freedoms, at the expense of their lives. 246 citizens of various ages and classes lost their lives that night.
  The Turkish People protected democracy with their bodies against the violence that was being aimed at citizens of all political views or beliefs, and cleaned the streets of the tanks and guns within one day.

  ‘Democracy Vigils’ started taking place in the squares all around the nation.
  Our people commemorate every night the heroes who have lost their lives while resisting the coup.

  The People of Turkey stood against a military coup for their rights and liberties and for the future of their children. The People didn’t only destroy the treacherous plan to overtake the nation on 15 July 2016 with their peaceful resistance, chanting “Never Again”; they also showed Turkey’s strong commitment to democracy.

  Also showing that they will never allow their fundamental human rights and freedoms to be restricted, the Turkish People opened a new page in our political life.
  That night, the Turkish People, showed the whole world that they are ready to protect peace against acts of violence from enemies of democracy who intended to attack our democratically elected President and government.

  The People screamed “Drop your weapons!” to the military junta enthusiasts who tried to occupy the streets with guns, planes, tanks and other tools of violence, on the night of July 15, 2016.
  They showed the whole world that they have taken the necessary actions to protect their fundamental rights and freedoms and to re-establish peace.
  The People of Turkey with its nameless heroes acting as one, have undertaken the same admirable actions realized by the highly regarded individuals who had been awarded the Nobel Peace Prize in the past.

  As Istanbul Aydin University, we believe that the international community has a responsibility to recognize the people of Turkey for their epic wisdom, calm, tenacity and determination with the symbolic award of the Nobel Peace Prize.


  Click to join survey:
  www.nobelforturkishpeople.com

  For Detail: info@nobelforturkishpeople.com

   

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  DUYURU

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19479789
  47
     

    Son Ziyaret :  06.08.2020 22:36