HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  İAÜ'nin acı günü

    01.07.2016

  Fırat Bayram son yolculuğuna uğurlandı!

  Categorie  Kategori : GÜNDEM
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 1477

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  İstanbul Kadıköy'de geçirdiği motorsiklet kazasında hayatını kaybeden Türkiye’nin önde gelen genç kuşak matematikçilerinden İstanbul Aydın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fırat Bayır toprağa verildi.

  Bayır için ilk tören İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi. Anma törenine genç matemetikçinin ailesi, İAÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, İAÜ Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, İAÜ akademisyenleri ile öğrenciler katıldı. Törende konuşan Dr. Mustafa Aydın, Fırat Bayır'ın yetiştirdiği öğrencilerle daima anılacağını vurgulayarak şunları şöyledi:

  “Öncelikli olarak Fırat Bayır’ın ailesine, akrabalarına ve onu ailesi gibi görüp 4 yıldır eğitim yolculuğunda kendisine eşlik etmiş olan akademisyen arkadaşları başta olmak üzere hepimizin başı sağ olsun. Bayrama çok az bir zaman kala bu mübarek günlerde böyle bir kaza haberiyle hepimiz çok üzüldük. Biliyoruz ki, burada toplanan bütün insanlar ona yüreğinden dua ediyorlar. Ahirette de bir eğitim şehidi gibi karşılanmasını tüm kalbimizle diliyoruz. Anne ve babamızın acısı tarif edilemez ama en azından kendilerini şu şekilde teselli edebilirler; değerli kardeşimiz Fırat kendisi gibi çok değerli öğrenciler yetiştirdi. İlerde hayata atılan öğrencileri her zaman onun için dua edip anacaklar. Bir insan ahirete gittiği zaman ne malıyla ne mülküyle ne ünvanıyla ne de şöhretiyle anılır. Fakat hayırlı evlat olarak yetiştirdiği öğrencileriyle birlikte anılır. Dolayısıyla Fırat kardeşimiz de binlerce öğrencinin duasıyla birlikte Hak yolunda yürüyecek. Ben bu vesileyle değerli kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum”

  Üniversitede düzenlenen törenin ardından Fırat Bayır'ın naaşı Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camisi'ne götürüldü. Camide cuma namazını mütakiben kılınan cenaze namazının ardından da Kıraç Mezarlığı'nda toprağa verildi.

   

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  GÜNDEM

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19773898
  80
     

    Son Ziyaret :  25.11.2020 20:22