HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  “BENİM GÖZÜMDEN DÜNYA”

    23.05.2016

  Üsküdar Amerikan Lisesi öğrencisi ve Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Gençlik Meclisi Başkanı Fatma Nur Aydın, gezdiği ülkelerden manzaralar fotoğraflayıp ‘sigarasız bir dünya’ temasıyla birleştirerek oluşturduğu ‘Benim Gözümden Dünya’ konulu ilk sergisini açtı.

  Categorie  Kategori : SERGİ
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 1272

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın’ın kızı olan Fatma Nur Aydın’ın gezdiği birçok ülkeden yansıyan manzaraları fotoğrafladığı sergisi, Küçükçekmece Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde ziyaretçileri ile buluştu.

  “ÖNEMLİ OLAN ANI YAKALAYIP İNSANLARA BENİM GÖRDÜĞÜM GÖZDEN YANSITABİLMEKTİR”

  Her zaman fotoğrafçılığa çok hevesli olduğunu ve kendi sergisini açmayı hep istediğini belirten Fatma Nur Aydın, “On üç yaşındayken bütün ailem birleşip bana bir profesyonel fotoğraf makinesi aldılar. Ondan sonra benim fotoğraf çekme serüvenim başladı. Babam çok seyahat eden biri olduğundan dolayı ben de bu vesileyle çok seyahat ettim. Pek çok ülke gezdim. Her gezdiğim ülkede hoşuma giden, bana ilginç gelen manzaraların fotoğraflarını çekmek istedim.  Öyle de oldu zaten. Seyahat ettiğim ülkelerden manzaralar çektim ve bu sergi oluştu. Sergimin adı ‘World From My Eyes’ yani benim gözümden dünya. Bunun nedeni, öncelikle aslında fotoğrafçının özelliği herhangi bir şeyin fotoğrafını çekmek değil, onu gördüğü şekilde fotoğrafa yansıtabilmektir. Önemli olan anı yakalayıp insanlara benim gördüğüm gözden yansıtabilmektir” dedi.

  “MÜLTECİLERE DAHA ANLAYIŞLI YAKLAŞMALARINI İSTİYORUM”

  Fotoğrafçılığa devam etmeyi düşündüğünü söyleyen Aydın, “Bir dahaki sergim mültecilerle ilgili olacak. Bu süreçte manzaradan daha çok portre çekimine yöneldim. Şuanda Suriyeli çocukların Türkiye’ye adapte olabilmeleri ve Türkçe öğrenebilmeleri için bir proje yürütüyorum. Bu süreçleri ve Türkiye’de nasıl zorluklarla karşılaştıklarını diğer insanların da görüp onlarda bilinç oluşturmak istiyorum. Bu sayede onlara daha anlayışlı ve daha az önyargılı yaklaşmalarını istiyorum” şeklinde konuştu.  

  “İNSANLARIN HAYATLARINI GÜZELLEŞTİRMEK ÇOK GÜZEL BİR DUYGU”

  18 yaşında olan Aydın son olarak “Gençler kesinlikle sevdikleri şeyleri yapsınlar. Zevk aldığın zaman ortaya çıkan proje çok güzel oluyor. Eğer diğer insanlara yardım edebilecek güçleri ve fikirleri varsa bunları mutlaka hayata geçirsinler çünkü insanların hayatlarını güzelleştirmek çok güzel bir duygu” diyerek sözlerini tamamladı.

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  SERGİ

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19467248
  71
     

    Son Ziyaret :  04.08.2020 05:14