HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye'nin En büyük Gençlik Fuarında!

    17.05.2016

  İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Yenikapı'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Gençlik Fuarı’nda yer aldı.

  Categorie  Kategori : FUAR
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 1288

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Gençlik Fuarı’nda, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, yayınevleri, eğitim kurumları, öğrenci platformları, firmalar, kamu ve spor kurumları, geleneksel sanatlar ve el sanatları alanlarında faaliyet gösteren 300 katılımcı yer aldı. Yenikapı Etkinlik Alanı’nda 300 bin m2 üzerine kurulan fuarda 180 söyleşi, 120 oyun aktivitesi, 60 workshop ve 20 sahne performansı gençlerle buluşturuldu.

   Fuar kapsamında akademisyenler, gazeteciler, edebiyatçılar, yazarlar, şairler, iş adamları ve girişimciler gençlerle söyleşi atölyelerinde bir araya gelerek, tecrübelerini ve bilgilerini paylaştı. Bu kapsamda fuar alanında bulunan İstanbul Aydın Üniversitesi standında gün boyu aday öğrencilerle üniversitemiz ve Erasmus+ hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

  Konferans alanında ise üniversitemiz öğretim üyelerden Yrd. Doç. Dr. Aylin Sözer Çapan “Sanal Zorbalık ve Sınav Stresi Yenme”, Sevim Yılmaz “Meslek Seçimi”, Pınar Elbasan “Erasmus+ ve Yurtdışı Eğitim Fırsatları”, Selman Arslanbaş ise “Yabancı Dil Öğretimi” konulu seminerleriyle fuarda gençlere faydalı bilgiler sundu.

  Bu yıl “Gönüllülük” teması kapsamında düzenlenen Gençlik Fuarı, Türk öğrencilerin yanı sıra İAܒnün uluslararası ve Erasmus+ öğrencilerinin katılımıyla uluslararası bir boyut kazandı. Bu kapsamda festival boyunca uluslararası öğrenciler ülkelerini, geleneksel yemeklerini, kıyafetlerini ve kültürlerini tanıtarak ülkelerini temsil etme fırsatı yakaladı.

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  FUAR

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  18993977
  148
     

    Son Ziyaret :  26.02.2020 04:46