HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  İletişim Ödülleri sahiplerini buldu

    07.05.2016

  İstanbul Aydın Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu 12. İletişim Ödülleri, üniversite gençlerinin belirlemiş olduğu oylarla sahiplerini buldu.

  Categorie  Kategori : PROGRAM
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 2169

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Bu sene on ikincisi düzenlenen İletişim Ödülleri’nde çok renkli görüntüler yaşandı. En İyi Sanatçı Ödülü’nü alan Gülşen ve Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçı Ödülü’nün sahibi Ediz ödül töreninde sahne aldılar. Ödül törenine yılın en iyi spor programı ödülünü almak için katılan Telegol programı yorumcusu Ümit Karan da sahnede yaptığı röveşata vuruşuyla seyircileri coşturdu.

   “KENDİNİZİ OLABİLDİĞİNCE ÇOK GELİŞTİRMELİSİNİZ”

  Yılın En İyi Erkek Haber Spikeri Ödülü’ne layık görülen Serdar Cebe, “Gençlerin düşünceleri bizlerden çok daha iyi ve her şeyi daha iyi anlıyorlar. Bu yüzden üniversitenin ve gençlerin verdiği ödüller benim için çok başkadır. Basın yayından mezun olacak öğrencilere öncelikli olarak verebileceğim tavsiye, işin daha çok teknik kısmına yönelmeleri. Habercilik konusunda da, iletişim mezunu öğrencilerin imkânları var ise öncelikle yurtdışına gidip orada haberciliğin nasıl yapıldığını gözlemlemeliler ve Türkiye’deki sistemle kıyaslamalılar. Ne yazık ki mevcut koşullarda Türk gençleri mezun olduğu bölümün mesleğini icra edemiyorlar. Bu nedenle yalnızca üniversite bitirmek yetmiyor, kendinizi olabildiğince çok geliştirmelisiniz” dedi.

  “GENÇLERİN FİKİRLERİ BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

  AKEV Onur Ödülü’nün sahiplerinden biri olan Sinan Bengier, aldığı ödülden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek şöyle devam etti, “Yaklaşık kırk altı yıldır bu işi yapıyorum ve otuz senedir de tanınıyorum. Bu ödülleri aldıkça fark ediyorum ki ektiğimiz tohumlar güzel yeşermiş. İnsanlar üzerinde, yaptığımız işlerle iyi intiba bırakmışız ki gençler de bizleri bu ödüllere layık gördüler. Gençler sanıldığı gibi dünyadan bihaber değiller. Okuyup araştırıyorlar, kendilerini geliştiriyorlar ve bu sayede ülkelerine de farklı bir gözle bakıyorlar. Bu nedenle gençlerin fikirleri bizler için çok önemli” şeklinde konuştu.

  “SEVMEDİKLERİ İŞLERİ YAPMASINLAR”

  Yılın En İyi Hava Durumu Sunucusu Gökhan Abur, “Öncelikle gençlerin bu ödülü bana layık görmelerinden dolayı çok sevindim. Eğitimin her safhasında bulunmuş ve halen daha fırsat buldukça bulunmaya çalışan biri olarak bu ödülü almak benim için çok değerli. Hem benim hem de meslektaşlarım için meteoroloji dalında böyle bir ödülün Aydın Üniversitesi tarafından verilmesi bizim için çok güzel. Çok genç bir nüfusumuz var. Gençlerin sıkı çalışıp, kendilerini çok iyi yetiştirerek aradan mutlaka sıyrılmaları lazım. Bunun için de işlerini sevmeleri gerek. Kesinlikle sevmedikleri işleri yapmasınlar. Ben mesleğimi seviyorum ve bunun için de mesleğimi yapacak olan öğrencilere ön ayak olmaktan mutluluk duyuyorum. İşini sevenlerin başarılı olduğunu görmek de beni mutlu ediyor” ifadelerinde bulundu.

  İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ 12.İLETİŞİM ÖDÜLLERİNİ ALAN İSİMLER ŞÖYLE;

  Akev Onur Ödülleri: Can Gürzap, Göksel Kortay, Rasim Öztekin, Sinan Bengier. Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi: Denize En Çok Mavi Yakışır, Yılın En İyi Gazetesi: Habertürk, Yılın En İyi Haber Kanalı: Kanal 24, Yılın En İyi Kadın Spikeri: Şebnem Sunar, Yılın En İyi Erkek Spikeri: Serdar Cebe, Yılın En İyi Radyo Kanalı: Powertürk, Yılın En İyi Romantik Komedi Dizisi: Kiralık Aşk, Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Oyuncusu: Elçin Sangu, Yılın En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçısı: Barış Arduç, Yılın En İyi Gündüz Kuşağı Programı: Zahide Yetiş’le, Yılın En İyi Talk Show Programı: Beyaz Show, Yılın En İyi Spor Kanalı: NTV Spor, Yılın En İyi Spor Programı: Telegol, Yılın En İyi Sabah Haberi Programı: Günaydın Türkiye, Yılın En İyi Magazin Programı:Pazar Sürprizi, Yılın En İyi Radyo Programı: Aleyna Emine Horasan, Yılın En İyi Yarışma Programı: İşte Benim Stilim, Yılın En İyi Kadın Sinema Oyuncusu: Ezgi Mola, Yılın En İyi Erkek Sinema Oyuncusu: Murat Boz, Yılın En İyi Tiyatro Oyunu: Kibarlık Budalası, Yılın En İyi Moda Dergisi: Vogue Türkiye, Yılın En İyi İnternet Haber Sitesi: Hürriyet, Yılın En İyi Dizi Yönetmeni: Hamdi Alkan, Yılın En İyi Hava Durumu Sunucusu: Gökhan Abur, Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı: Ediz, Yılın En İyi Sanatçısı: Gülşen, Yılın En İyi Sağlık Programı: Medikal, , Yılın En İyi Tartışma Programı: 5N1K Cüneyt Özdemir, Yılın En İyi Magazin Röportajı Ödülü: Yüksel Şengül, Yılın En İyi Fotoğrafçısı : Ümit Karalar, Yılın En İyi Ekonomi Ödülü: NTV Para, En İyi Komedi Sanatçısı: Serhat Kılıç, Yılın En İyi Drama Dizisi: O Hayat Benim, Sosyal Medya Fenomeni: Mehmet Burak Torun, Yılın En İyi Hafta sonu Haber Programı: Çalar Saat Hafta Sonu olarak belirlendi.


  ---------------------------------------------------------------------------------------------------


  IAU Communication Awards are handed to their recipients!

  12th Annual IAU Communication Awards ceremony took place.

  6 Mayıs 2016

  Communication Awards organized by Istanbul Aydin University Anatolia Bil Vocational School, took place at Florya campus on May 6th.

  Awards were given in 40 categories as a result of survey voted by 36,000 students.

  Goksel Kortay, Can Gurzap, Rasim Oztekin, Sinan Bergier received ‘AKEV Honorary Award’ during the ceremony where Gulsen, Edis, Zahide Yetis, Serhat Kilic, Sercan Bodur and Umit Karan attended.

  The winners of IAU Communication Awards are as follows:

  Artist of the Year: Gülşen

  Breakthrough Artist of the Year: Edis

  Comedy Show of the Year: Kiralık Aşk

  Breakthrough Actressof the Year: Elçin Sangu

  Breakthrough Actor of the Year: Barış Arduç

  Movie Actor of the Year: Murat Boz

  Movie Actress of the Year: Ezgi Mola

  Host of the Year: Öykü Serter

  Anchorman of the Year: Serdar Cebe

  Anchorwoman of the Year: Şebnem Sunar Küçük

  The Best Weekend News Program of the Year: Murat Güloğlu ile Çalar Saat

  Newspaper of the Year: Habertürk

  News Channel of the Year: Kanal 24

  Fashion Magazine of the Year: Vogue

  Daytime Talk Show of the Year: Zahide Yetiş’le

  Radio Host of the Year: Aleyna Horasan

  Radio of the Year: Powertürk

  Economy TV Program of the Year: NTV Para

  Sports Program of the Year: Telegol

  Sport Channel of the Year: NTV Spor

  Website of the Year: www.hürriyet.com.tr

  Theatre Play of the Year: Kibarlık Budalası 

  Interactive Theatre of the Year: Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası

  Magazine Program of the Year: Pazar Sürprizi/ Elif Özkul

  Social Responsibility Project of the Year: ‘Denize En Mavi Yakışır’/ Bodrum Belediyesi

  Non-governmental Organization of the Year: Kızılay

  Cinematographer of the Year: Sedat Ülker

  Magazine Interviewer of the Year: Yüksel Şengür

  Photographer of the Year: Ümit Karalar

  Health Show of the Year: Medikal/ Esra Kazancıbaşı Öztekin

  Sport Anchorman of the Year: Hakan Akar

  Social Media Phenomena of the Year: Twit Süvarisi/ Mehmet Burak Torun

  Drama Series of the Year: O Hayat Benim

  Movie Director of the Year: Hamdi Alkan

  Movie Series Actor of the Year: Sercan Bodur

  Comedian of the Year: Serhat Kılıç

  Best Competition of the Year: İşte Benim Stilim

  Weather News Anchor: Gökhan Abur

  Best Discussion Program of the Year: 5N 1K/ Cüneyt Özdemir

  Best Show of the Year: Beyaz Show

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  PROGRAM

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19647049
  57
     

    Son Ziyaret :  26.09.2020 05:25