HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta İAÜ'de

    10.05.2016

  Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde düzenlenen etkinlikte, “Önümüzde çok zorlu bir yolculuk var. Sabra ihtiyacımız var. Çok çektik ve bir şekilde doğru yolu bulup yola girmemiz lazım,” dedi.

  Categorie  Kategori : SAĞLIK KÜLTÜR SPOR
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 1823

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  İstanbul Aydın Üniversitesi'nde gerçekleştirilen bir panele katılan Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, “Türkiye hepimizin bildiği bir gerçek var o da şudur: Biz de genelde spor adamları gençleri kendi takımları etrafında fanatize etme konusunda çok başarılılar. Halbuki bize düşen şey sporun bir kardeşlik olduğunu dostluk olduğunu, eğitimin aracı olduğunu, insanlık olduğunu göstermek,” ifadelerini kullandı.

  Futbolun birbirlerinden ayrı düşmüş insanları biraraya getirmek için bir araç olduğunu vurgulayan Muharrem Usta, “Kolay değildir birbiriyle ayrı düşmüş insanların biraraya gelmesini sağlayacak herhangi bir aracı bulmak kolay değildir. Sadece maçta atılan bir golle kimlikler sorgulanmadan, düşünceler sorgulanmadan insanların birbiriyle kucaklaştığını görürsünüz. İşte spor bu kadar önemlidir,” şeklinde konuşarak konuşmasını şöyle sürdürdü:

  “Bizim içinde bulunduğumuz şu coğrafyada kendimize şu tanımlamayı yapmamız lazım. Gelecekte nerede olmalıyız. Ülkemizi biz nerede tanımlamalıyız. Spor üzerinden bunları söylüyorum. Spor adına ülkemizde yapabileceklerimizin derinliğini işte böyle algılamak durumundayız.”

  Konuşmasında Trabzon Spor hakkında açıklamalar da yapan Usta, "Bunlardan ilki ekonomik sürdürebilirliğin büyük bir kesintiye uğraması. Bir diğeri sportif anlamda yaşanan başarısızlık ve diğeri de hepimizin canını yakan itibar sorunuyla karşı karşıyaydık. Seçimden sonra bu sorunların daha da derin olduğuna şahit olduk.Trabzonspor'a baktığımda neden bu kadar sorunları var ve camia olarak neden bu kadar düşük bir süreç yaşıyoruz. Bunun altında yatan en büyük sorun ekonomik anlamda sürdürebilir bir kulüp olmaktan çıkmasıdır. Bu sorun olduğunda da takımınızda oynayan oyuncuların maaşlarını ödeyemez duruma düştüğünüzde başarılı olabilme ihtimali gerçekten çok zor. Futbolcuların kontratları, menajerlerin ödemeleri ki bu menajer ödemesi gerçekten çok büyük bir probleme ulaşmıştı, bonservislerle ilgili yapılan anlaşmalar ve bir de dev bir kadronun mali sorumluluğu üstünüzde," dedi.

  “Önümüzde çok zorlu bir yolculuk var”
  Önlerinde çok zorlu bir yolculuk olduğunu da vurgulayan Usta, "Önümüzde çok zorlu bir yolculuk var. Sabrıra ihtiyacımız var. Çok çektik ve bir şekilde doğru yolu bulup yola girmemiz lazım. Biraz sabredelim sonra bir yıl sonra bende başta kendimi eleştireceğim ve o zaman eleştirilere açık olacağım," diyerek şunları söyledi:

  “Gençlerin ağırlıklı olduğu kadroyla oynandı. Trabzonspor’un gençlerle kombine bir takım olması gerektiğine hep inandım. Dün mutlu olduğumuz bir tablo ortaya çıktı. Trabzonspor’da iyi gençler var diyebildiğimiz bir maçı izledik. O açıdan sevinçliyim. Trabzonspor camiası olarak, taraftar mı yoksa seyirci mi olacağımıza karar vermemiz gerekiyor. Trabzonspor taraftar istiyor. İyi günde ve kötü günde arkasında bulacağı bir taraftar grubuna ihtiyacımız var. Dün futbolcularda içlerinden ’oh be rahat bir ortamda top oynuyoruz’ dediklerini hissettim. Yeni stat geliyor. Bununla yeni bir yolculuğa çıkarken, bizim inanılmaz bir taraftara ihtiyacımız var."

  "Sıkıntılı bir durum mevcut ve toprağımız verimsiz"
  Muharrem Usta, bordo-mavili kulübün zor günlerden geçtiğini ancak kulübü eski günlerine döndüreceklerini belirtti. Trabzonspor’u tarlaya benzeten ve verimsiz olarak nitelendiren Usta, "Kötü dönemler geçiriyoruz. Yeni bir yönetimiz. Bu senemiz çok kötü geçti. Tarlaya fide dikerler. Eğer tala düzgün hazırlanmazsa dikilen fideden ürün alamazsınız. Bizim için Trabzonspor’da da böyle bir tablo var. Sıkıntılı bir durum mevcut ve toprağımız verimsiz. Trabzonspor, hangi durumda bulunursa bulunsun, cesaret, dinamizmle ve donanımımızla bu büyük kulübü şaşaalı dönemine taşımak için bir yolculuktayız. Emin olun ki bu yolculuk mutlaka başarıyla sonuçlanacaktır" şeklinde konuştu.


  Haber: İAHA

  ----------------------------------------------------------------------------------


  Trabzonspor Football Club director Muharrem Usta visits IAU

  Attending an event organized at Istanbul Aydin University, Muharrem Usta, Trabzonspor Football Club director, said, “We have a difficult journey ahead. We need patience. We have been through a lot so we need to find the right way and continue with our work.”

  “There is a fact known by everyone in Turkey: Our sportsmen are successful at fanaticizing young people around their teams. Our job is to show that sport is about being brothers and sisters, friends and that education is just an intermediary and that it is about being human.”

  Emphasizing that football is an intermediary to bring people who have been separated together, Usta added, “It is not easy to find an intermediary to bring people together. After a simple goal we see people hugging each other without questioning the others’ identities and thoughts. That’s how sport is important.”

  “We need to define ourself, given the geography we live in, as to: Where should we be in the future? Where should we define our country? I am telling you this through sports. We need to perceive the depth of what we can do for our country on behalf of sport.”

  Talking about Trabzonspor in his speech, Usta added, “One of the things that are important is the interruption in economic sustainability. The other things are failure in terms of sports and reputation issue. After the election, we saw that those issues had more depth. As Trabzonspor why do we have a lot of issues and as a community why are we going through low points? The main reason behind this is that it can no longer sustain it economically. When you are at a point where you can’t pay your players anymore the possibility of success is very low. You have the responsibility of payments of the managers which became a big issue, players’ contracts, agreements for letter of recommendations and financial responsibilities of such a big staff.”      

   

  “We have a tough road ahead”

  Stressing that they have a tough journey ahead, Usta added, “We have a tough journey ahead. We must be patient. We had gone through a lot and we must find the right way. We must be patient. I’ll criticize myself and be open to critiques after a year.”

  “We have played games with teams with young people. I believed that Trabzonspor should be composed of young players. Yesterday we had a pleasing news. We watched a game where we said there are good young players in Trabzonspor. I am very happy for that. As Trabzonspor community, we must decide whether we are fans or audiences. Trabzonspor wants fans. We need fans who will support us in good days and bad days. We are going to have a new stadium. As we go on a new journey with that we need incredible fans.”

  “We are in a rough situation and the soil is not productive”

  Muharrem Usta mentioned that red and blue colored football club was going through rough days but the club would go back to its good old days. Resembling Trabzonspor to a field and describing it as being not productive Usta added, “We are going through rough days. We have a new management. We had a terrible year. Some plant seeds onto a field but if the field is not prepared well you can’t get any productions from those seeds. We have the same thing going on with Trabzonspor. We have a rough situation and our soil is not productive. No matter the circumstances for Trabzonspor, we are in a journey to bring our club to its golden era with our courage, energy and equipments. I can assure you that this journey will end with success.”

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  SAĞLIK KÜLTÜR SPOR

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19801626
  41
     

    Son Ziyaret :  05.12.2020 11:30