HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  İAÜ'lü Mehdi Bashiri'ye 'en iyi araştırmacı' ödülü

    02.05.2016

  İslam Ülkeleri Odaklı Sağlık Konusunda Ekonomik İşbirliği Kalkınma Uluslararası Kongresi tarafından en iyi araştırmacı ödülü İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Mehdi Bashiri'nin oldu.

  Categorie  Kategori : Diş Hekimliği
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 1467

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  İnovasyon dünyasında yaptığı çeşitli çalışmaları da olan ve aynı zamanda İstanbul Aydın Üniversitesi İnovasyon Kulübü Başkanı olan Bashiri duygularını şu şekilde ifade etti: "Bu ödülü inovasyon dünyasında 2 senedir yapmış olduğum çalışmalar sonucunda aldım. Buranın dışında farklı yarışma ve kongrelere katılıp oralardan da ödüller aldım. İstanbul Aydın Üniversitesi benim ikinci üniversitem. İlk üniversitemde mikrobiyoloji okudum. Burada da diş hekimliği eğitimi alıyorum."

   

  "BİRGÜN DÜNYAYI SARSACAK BİR BULUŞUM OLACAK"
  Diş alanındaki ilk buluşunu bu konuda eğitim almadan önce yaptığını belirten Mehdi Bashiri, "Buluşumla ilgili danıştığım bir uzmanın bana söyledikleri hayatımı değiştirdi. Bana çevremde gördüğüm her şeyin bir fikir olabileceğini gösterdi. İhtiyaç icadın anasıdır. Ben de diş fırçasını değiştirmek istedim ve bu icadı yaptım. Daha sonra diş hekimliği bölümünü okumak istedim. Yoluma çıkan engeller beni hiçbir zaman yıldırmadı. Bütün zorluklara rağmen yoluma devam ettim ve bundan sonra da edeceğim. İnanıyorum bir gün dünyayı sarsacak bir buluşum olacak. 18 proje sahibiyim ve bu projeler sadece diş hekimliği alanıyla sınırlı değil. Tıp, özel eğitim ve medikal malzemeler alanında da çalışmalarım var" diyerek sözlerini noktaladı.

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------


  Mehdi Bashiri of IAU receives “the best researcher” award

   

  Mehdi Bashiri, a student at Istanbul Aydin University Faculty of Dentistry, received the best researcher award given by International Congress of the Economic Relations’ Development in the Health Field with the Focus on Islamic Countries.


  “I received this award after my two years of works in innovation. I have also received awards at different competitions and congresses. Istanbul Aydin University is my second university. I studied microbiology at my first university and now studying dentistry here,” said Bashiri, Istanbul Aydin University Innovation Club president.

   

  “I’LL HAVE A GROUNDBREAKING INNOVATION ONE DAY”

   

  Mentioning his first innovation in dentistry before even having a proper education in the field, Mehdi Bashiri said, “A specialist whom I was consulting with about my innovation has changed my life with what he told me. He showed me that everything surrounding us can be an idea. Need is the key to innovation. I wanted to change the tooth brush and innovated this. Then, I wanted to study dentistry. Obstacles lied on my way never discouraged me of doing anything. I continued with whatever I was doing and will continue to do so.  I believe I will have a groundbreaking innovation one day. I have 18 projects and they are not limited to the field of dentistry. I have works in medicine, special training and medical devices.”    

   

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  Diş Hekimliği

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19484304
  50
     

    Son Ziyaret :  08.08.2020 09:34