HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  Yabancı Öğrencilerle Kariyer Zirvesi Yapıldı

    11.04.2016

  İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Uluslararası Öğrenci Merkezi iş birliği ile “Uluslararası Kariyer Zirvesi” gerçekleştirildi.

  Categorie  Kategori : ETKİNLİK
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 1002

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Türkiye’de ilk kez düzenlenen etkinlik İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kariyer zirvesiyle birlikte dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye eğitim almak için gelen öğrenciler ile sektörünün lider firmaları buluşturuldu. Yabancı öğrenciler bu buluşma ile uluslararası firmaları tanıma, yetkilileriyle birebir iletişim kurabilme fırsatı elde etti. Katılımcı firmalar da hem genç yetenekleri keşfettiler hem de kendilerini uluslararası düzeyde tanıtmış oldular.

   

  “Bu çocukları biz Türkiye’nin fahri büyükelçileri olarak görüyoruz”

  Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen etkinlik için desteklerinden dolayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkürlerini ifade eden İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli yapılan etkinliğin önemini dile getirdi. Prof. Dr. Yadigar İzmirli üniversite olarak öğrencilerin mezun olduktan sonraki iş hayatlarını da takip ettiklerini dile getirerek, “Özel sektörün zirvesindeki kuruluşların önemli isimleri burada öğrencilerimize çalışma hayatı ile ilgili bilgiler aktarıp kendi kariyer yollarındaki tecrübelerini anlatacaklar. Bu çocukları biz Türkiye’nin fahri büyükelçileri olarak görüyoruz. Ülkelerine buradaki firmaları tanıyarak gitmeleri ve döndükten sonra Türkiye ile yapacakları iş birlikleri bakımından büyük önem taşıyor. Buradan sevgiyle, dostlukla, bilgi yüklü olarak ülkelerine dönmeleri bizim için çok önemli. O yüzden başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanlığımız, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığımız, Kalkınma Bakanlığı, Yunus Emre Enstitüsü, Türk ve akraba toplulukları ve üniversitemiz bu konuda birçok çalışma yaparak Türkiye’de uluslararası öğrenci sayısını son üç yılda 190 ülkeden 110 bine çıkardık. 2023 vizyonumuzda bu sayı 250 bin olarak hedefleniyor. Biz bu öğrencilerimizle, sosyal, kültürel ve iktisadi iş birlikleri yapmayı hedefliyoruz. Bizim için çok önemli olan bu etkinlikte emeği geçen bütün arkadaşlarıma ve kuruluşlara şükranlarımı sunuyorum,” dedi.

   

  “Türkiye’ye gelen öğrencilerle birebir ilgileniyoruz”

  İstanbul Aydın Üniversitesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Uluslararası Öğrenci Merkezi ile iş birliği içinde düzenledikleri etkinlikte yer almalarından dolayı İBB Gençlik Merkezi Başkanı Samed Ağırbaş memnuniyetlerini dile getirdi. Ağırbaş aynı zamanda, “İBB olarak açmış olduğumuz Uluslararası Yabancı Öğrenci Merkezi ile eğitim amaçlı Türkiye’ye gelen öğrencilerle birebir ilgileniyoruz ve onların ülkemize uyum sağlamlarına yardımcı oluyoruz. İstanbul’da yaşayan uluslararası yabancı öğrencilerin Türkiye’deki iş hayatını, kamuyu daha yakından tanımalarını ve bilgi sahibi olmalarını amaçlıyoruz. Bu yüzden Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi olarak 5. döneminde Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’ın vizyonu ve talimatı doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

   

  Organizasyonun koordinatörlüğünü yürüten İstanbul Aydın Üniversitesi Erasmus Kurum Koordinatörü Pınar Elbasan, “İstanbul Aydın Üniversitesi olarak Türkiye’de ilk defa gerçekleşen Uluslararası Kariyer Zirvesi’ni organize etmenin gururu içerisindeyiz. Şu an burada İstanbul’dan ve çevre illerden gelen uluslararası öğrencilerimiz bulunuyor. Türkiye’de de uluslararası öğrenci temini için çalışmalar yapan bizler, mutfaktaki ekipler olarak bu işi de organize etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bugün buraya gelen uluslararası öğrencilerimizle birlikte sektör temsilcilerimiz buluşacaklar. Burada hem konuşmalarını ve deneyimlerini paylaşan yetkililer kurdukları stantlarda öğrencilerimizle buluşarak birebir iletişime geçecekler. Türkiye’de şu anda yaklaşık 190 ülkeden 110 bin uluslararası öğrenci bulunuyor. Bizler üniversite temsilcileri olarak öğrencilerimizin sadece Türkiye’ye gelip eğitim görmelerini değil, aynı zamanda da onlara ülkemizde kariyer fırsatı sunmak amacındayız. Öğrenciler de aynı zamanda tecrübeli isimlerden aldıkları derslerle kariyerlerinde bir sıfır önde olacaklar. Onlar için büyük bir deneyim olacak. Bu organizasyonun ilkini de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği ile gerçekleştiriyoruz. Katılan herkese teşekkürlerimi iletirim,” ifadelerinde bulundu.

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

  International Student Career Day

  Istanbul Aydin University (IAU) and Istanbul Metropolitan Municipality Youth Assembly International Students Center organized “International Student Career Day”

  Organized for the first time in Turkey, the event took place at Istanbul Metropolitan Municipality Ali Emiri Efendi Cultural Center. International students, who have come to Turkey from the four corners of the world to study, met with the leading companies in their sector. Students had the opportunity to know international companies better and communicated with them in person. Participant companies also had the opportunity to introduce themselves in international level and explore young talents.

  “We are sending them back to their countries as honorary ambassadors of Turkey”

  Thanking Istanbul Metropolitan Municipality Mayor Kadir Topbas for their supports to the event that took place for the first time in Turkey, IAU Rector Professor Yadigar Izmirli highlighted the importance of the event and mentioned that the university also keeps track of alumni’s career as well. “ Very important figures from private sector will be here to share their career journey with our students. We send them back home as honorary ambassadors of Turkey. The event is important for them to have good connections in Turkey so that they can get in touch even after they go back to their country. With a joint collaboration of our presidency, Council of Higher Education, Ministry of Development, Yunus Emre Institute, Turkic groups and our university, we have raised the number of international students to 110,000 during the last three years. Our 2023 objective is to raise this number to 250,000. We want to have collaborations with those students in social, cultural and economic fields. I appreciate the hard work of those who have contributed greatly to the event.”

  “ We pay great attention to each and every student who come to Turkey to study.”

  IAU Erasmus Coordinator Pinar Elbasan said, “ We, as Istanbul Aydin University, are very proud to have organized the first International Career Day. We have international students here from Istanbul and neighboring cities. As the organizer of this event, we have the well-deserved honor to have organized such an event with our team. Our students will meet with sector leaders. They will share their experience and talk to our students in person. There are currently 110,000 international students from 190 countries. Our objective is to help our student to study here as well as start their career here. This will be a great opportunity for them. First leg of the event is being hosted by Istanbul Metropolitan Municipality. Thanks for coming.”

   

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  ETKİNLİK

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  17334270
  75
     

    Son Ziyaret :  19.06.2018 19:05