HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  İAÜ'lü Güzellik Mimarlarının Yeni Yıl Defilesi

    18.12.2015

  İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü öğrencileri gelenekselleşen “Yeni Yılda Saç ve Makyaj Show”da çılgınlığa sınır koymadılar.

  Categorie  Kategori : YÜKSEKOKULLAR
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 1973

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü öğrencilerinin kafalarından geçen çılgınlıkları yaptıkları saç modellerine yansıtığı show'da mankenlere giydirilen kostümler ve birbirinden iddialı makyajlarla da büyük beğeni topladı.

  Progamın başında bulunan Öğretim Görevlisi Leyla Cesaret, defilenin 1 ayda hazırlandığını ve yabancı kaynaklardan bilgi edinildiğini söyledi. Cesaret, öğrencilerini 'Güzellik Mimarları' olarak tanımladı.

   

  Yaratıcılıkları Keşfetmek

  Cesaret, tasarımlar için, “Yaptığıımz saç ve makyajlar gündelik hayatta kullanılan modeller değildir. Fakat bu modellerle öğrencilerin yaratıcılıkları keşfediliyor. Bunun da ilerideki iş yaşamların olumlu bir etkisi oluyor,” dedi.

  Bu yıl beşincisi düzenlenen defilede, 38 öğrenci tarafından 22 model hazırlandı. Gerçekleştirilen defileye İAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın da katıldı.

   

   

  Haber: İrena İçios (İAHA)


  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------  New Year’s Fashion Show by Beauty Architects of IAU

  Students of Istanbul Aydin University Anatolia Bil Vocational School Department of Haircare and Beauty Services had no boundries during their traditional ‘Hair and Make-up Show in New Year’

  Costumes and make-ups of the models drew the attention of the audience as well as their hair models designed by the students.

  Head of the program, lecturer Leyla Cesaret said that the show was prepared in a month that foreign sources were used for information purposes. Cesaret described her students as beauty architects.

  Exploring Creativity

  “Our hair and make-up designs are not for daily use. With these designs our students’ creativity are explored. This will have positive effect in their future business life,” said Cesaret for the designs.

  Organized for the 5th time, during the fashion show, 22 models were prepared by 38 students. IAU President Dr. Mustafa Aydin attended the show.

   

   

   

   

   

   

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  YÜKSEKOKULLAR

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19773910
  82
     

    Son Ziyaret :  25.11.2020 20:25