HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  Uluslararası Proje Yarışmalarında İAÜ Başarısı

    02.11.2015

  Nürnberg Yeni Buluşlar Fuarı'na (İENA 2015) üç buluşla katılan İstanbul Aydın Üniversitesi, bir altın ve iki gümüş madalya kazandı.

  Categorie  Kategori : Mühendislik Fakültesi
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 1551

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


  ALMANYA' nın Nürnberg kentinde 28 Ekim – 02 Kasım 2015 tarihlerinde yapılan Uluslararası Yeni Buluşlar Fuarında (International Trade Fair  “Ideas-Inventions-New Products” IENA 2015) İstanbul Aydın Üniversitesi üç proje ile iki ikincilik (gümüş madalya) ve bir özel ödül almıştır. Projelerimizden  “Dijital yüksek frekanslı X-Işın jeneratör” adlı proje Gümüş madalya, “Yüksek gerilim hattı tamir robotu” adlı proje Gümüş madalya ve  “Yüksek gerilim hattı temizlik robotu”  ise Kurul özel ödülünü almıştır.


  Projeler, İstanbul Aydın Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinde Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zafer UTLU koordinesinde Arash KHALILIMOGHADAM, Hamzeh MİRAZAEİ ve Afsoon SAEİDİ tarafından yürütülmüştür. Proje çalışmaları sırasında İAÜ Rektörü Prof. Dr. Yadigâr İZMİRLİ ve Mütevelli Heyet Başkan Danışmanı Prof. Dr. Hasan SAYGIN destek vermişlerdir.

  Projelerimiz Mütevelli Heyet Başkanı Sayın Dr. Mustafa AYDIN’ın ve Mütevelli Heyet Başkan Vekili Sayın Dr. H. Fatih AYDIN ın her türlü destekleri ile yürütülmektedir.

  Ödül alan projeler için Türk Patent Enstitüsüne Patent başvurusu da yapılmış bulunmaktadır.


  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  Mühendislik Fakültesi

  En Çok Okunanlar




  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19074594
  168
     

    Son Ziyaret :  03.04.2020 12:08