HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  AKEV’den Suriyeli Kadın ve Çocuklar İçin Birliktelik

    07.08.2015

  Suriyeli Kadın ve çocuklar için temel ihtiyaçlarının karşılanması ve toplumsal uyumluluk sağlanabilmesi konusunda araştırma ve çalışmalarda bulunan Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı’nın (AKEV) Dünya Yetimler Konseyi Başkanı Dr. Abdul Aziz Almasri ile bir araya geldi

  Categorie  Kategori : GÜNDEM
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 1742

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


  Suriyeli Kadın ve çocuklar için temel ihtiyaçlarının karşılanması ve toplumsal uyumluluk sağlanabilmesi konusunda araştırma ve çalışmalarda bulunan Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı’nın  (AKEV) Dünya Yetimler Konseyi Başkanı Dr. Abdul Aziz Almasri ile bir araya geldi


  Suriye’de iç savaşın başlamasından bu yana 4 yıl geçti. Gelinen noktada Suriye’deki giderek artan şiddet olayları nedeniyle ülkelerinin terk etmek zorunda kalanlar çareyi komşu ülkelere sığınmakta buldu.

  Türkiye’ye gelen Suriyeli mültecilerin ihtiyaçlarının karşılanması konusunda kendi imkanlarıyla destek veren Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı’nın, mülteci ve ihtiyaç sahibi kadın ve çocuklara destek için uzun bir süredir üzerinde çalıştığı “Toplumsal Uyum Merkezi” çalışmalarıyla ilgili Suriyeli heyet ile bir araya geldi.

  Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Aydın’ın da yer aldığı toplantıda; iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan mülteci kadın ve çocukların yaşam koşullarına dair hangi konularda destek olunabilecekleri konusunda istişare yapıldı.   Solidarity for Syrian Women and Children from AKEV

  Anatolian Education and Culture Foundation (AKEV), who conducts research for Syrian women and children to integrate with the society and have access to basic needs, gathered with a delegation from Syria.

  It’s been four years since the civil war broke out in Syria. As a resulty those who had to leave their countries because of upheavel in Syria seek refuge in neighboring countries.

  AKEV gathered with the Syrian delegation in order to discuss its works on ‘Social Integration Center’. AKEV , a self-sponsored foundation, supports Syrian refugees who come to Turkey.

  Attended by Anatolia Education and Culture Foundation president Dr. Mustafa Aydin, during the meeting, the needs of the Syrian refugee women and children who flee to Turkey were discussed.
  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  GÜNDEM

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19067332
  40
     

    Son Ziyaret :  30.03.2020 10:40