HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  Dr. Mustafa AYDIN: “ Gençlerimizi Bir Dünya İnsanı Olarak Yetiştirmeliyiz”…

    06.07.2015

  Lisans Yerleştirme Sınav (LYS) sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte başlayan tercih maratonunda İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Bakanı Dr. Mustafa AYDIN üniversite adaylarına önemli tavsiyelerde bulundu.

  Categorie  Kategori : PROJE
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 2064

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  6-14 Temmuz 2015 tarihleri arasında tercih süresinin başlamasıyla birlikte İstanbul Aydın Üniversitesi, üniversite adayı öğrencileri için harekete geçti.

  Aday öğrencilerin seçmek istedikleri bölümler ve meslekler hakkında doğru tercih yapabilmeleri için tavsiyelerde bulunan  Dr. Mustafa Aydın “Üniversiteler gençlerin kariyer sahibi olabilmesi için en önemli faktörlerden biri. Gençlerimizi bir dünya insanı olarak yetiştirmeli ve onlara her türlü desteği vermeliyiz. Mesleğinizin, sizin ve sorumlu olduğunuz kişilerin hayatını idame ettirebilecek bir karşılığı olmalıdır .Meslek seçimi yaparken hayatlarının sonuna kadar onurla taşıyabilecekleri bir meslekleri olmalı. Her zaman gururla bahsedebilecekleri meslekler edinmelidirler.  Ancak bir taraftan sırf kulağa hoş geliyor diye de meslek seçimi yapılmamalı da moda mesleklerin etkisinde kalmayın.” Şeklinde konuştu.

  Tercih süresi boyunca İstanbul Aydın Üniversitesinin İstanbul'un çeşitli ilçelerindeki tercih merkezlerinde bulunan Dr. Aydın öğrenci ve velilerle birlikte süreci değerlendirdi.  Dr. Mustafa AYDIN: “We need to raise our youth as global citizens.”

  Istanbul Aydın University President Dr. Mustafa AYDIN made valuable suggestions to students who are in the process of selecting their school of preference as Undergraduate Replacement Test (LYS) results are announced.

  Istanbul Aydın University took action as the period of selecting universities began on July 6-14, 2015. Giving valuable advice on students choice of studies and jobs, Dr. Mustafa Aydın said, “Universities are the most important factors for young people in their career. We need to raise our youth as global citizens and need to support them in any way. Your job should be paying enough to take care of you and people in your responsibility. People should have jobs that they can work and talk about with pride. You shouldn’t choose a profession just because it sounds exciting or it is popular.”

  Dr. Aydın helped students and parents during their ‘preference period’ at Istanbul Aydın University’s campuses in Istanbul.

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  PROJE

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19377039
  56
     

    Son Ziyaret :  12.07.2020 06:40