HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  İstanbul Aydın Üniversitesi Mezunlarını Uğurladı…

    14.06.2015

  İstanbul Aydın Üniversitesi 10. Mezuniyet Töreninde konuşan Dr. Mustafa Aydın, “Sizler gecenizi gündüzünüze katarak çalıştınız. Bugün de bunun semeresini görüyorsunuz. Sizlere ülkem ve insanlık adına şükranlarımı iletiyorum.” şeklinde konuştu.

  Categorie  Kategori : MEZUNİYET TÖRENİ
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 4391

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  İstanbul Aydın Üniversitesi 10. Mezuniyet Törenini bu yıl Florya Yerleşkesi'nde büyük coşkuyla kutlandı. Törende İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın ile Rektör Prof. Dr. Yadigar İzmirli'nin açılış konuşmasını ardından Dr. Aydın ve Rektör İzmirli tarafından 2014-2015 eğitim yılı fakülte birincilerine ödülleri takdim edildi.

  Törenin açılış konuşmasını yapan İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Yadigar İzmirli, “Bu yıl 6 bine yakın mezunumuzu yeni başlangıçlara uğurlamanın coşku ve heyecanını sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Entelektüel bilgi birikimine sahip, kendini her alanda yenileyen, katılımcı, evrensel boyutta özgür düşünen bir gençlik yetiştirmek için öğrencilerimize sadece mesleki bilgi vermekle yetinmedik; onları öğrenim hayatları boyunca Türkiye’nin ve dünyanın çok değerli bilim adamları, devlet adamları, siyasetçileri, devlet başkanları, ekonomiyi yöneten ve yönlendiren iş adamları, tarihçileri, şairleriyle buluşturduk. Değerli Mütevelli Heyet Başkanım, ülkemize, milli ahlak ve değerlerine sahip çıkan, dünya ile bütünleşmiş bireyler yetiştiren öncü bir üniversite kazandırdınız. Üniversitemize sağladığınız imkanlar için, başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm gençler adına size şükranlarımı arz ediyorum,” dedi.

  Öğrencilere ve velilerine seslenen Prof. Dr. İzmirli, “Değerli veliler şu anki duygularınızın her zamankinden çok farklı olduğunu biliyorum. Üzerine titrediğiniz, özenle yetiştirdiğiniz evlatlarınızı hayat mücadelesine uğurlamanın vakti geldi. Alacakları diplomalarda sizlerin de emekleri bulunuyor. Bugün bizler de çok mutluyuz. Siz değerli öğrencilerimiz diplomalarınıza kavuşmanızdan dolayı mutlusunuz. Bizler de sizlere iyi bir eğitim ve mesleki formasyon verdiğimiz için mutluyuz. Hepiniz çok başarılı olacaksınız. Yeni hayatınızda hepinize başarılar diliyorum. Sizleri Allah'a emanet ediyorum,” şeklinde konuştu.

  İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın konuşmasında “Yarının Cumhurbaşkanları, Başbakanları, Genel Müdürleri, biz bu dünyadan göçtükten sonra bizim namusumuzu ve şerefimizi koruyacak siz gençleri saygıyla selamlıyorum. Bu tabloyu bizlere yaşatan öğrenci ve velilerimize tekrar teşekkür ediyorum. Değerli öğrencilerimiz sizlerle dört yıl birlikte olduk. Bir olduk, et ile tırnak olduk. Bugün bu düğünü de birlikte yapıyoruz. İnanıyorum ki iş ve aile yaşantınız da bugünkü kadar berrak olacaktır. Dünya sürekli değişiyor,” dedi.

  Milli birlik ve beraberliğin muhafaza edilmesinin önemine vurguda bulunan Dr. Mustafa Aydın, “Global ve küresel sınırlar, dünyanın yeni parametreleri, dünyaya hükmetmeye çalışan emperyalist güçlerin her daim bu topraklar üzerine hesapları olmuştur. Bizler çok uyanık her zaman dünden daha çok birbirimize kenetlenmiş olmak durumundayız. Türkiye bir ateş çemberinin ortasında bulunmaktadır. Hiçbir şey kendiliğinden oluşmuyor. Bütün bu olayları görüp hala bir şey yokmuş gibi davranmak, ancak gaflet içinde olanların bir dayanışmasıdır. Bizler kendimize yeni hedefler bulmak zorundayız. Bunların en başında birbirimizi sevmek gelmektedir. Ulu Önder Atatürk ve tüm şehitlerimizi asla unutmamalıyız. Bu ülke kolay kazanılmadı. Milli duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz. Oyuna gelmeyelim,” şeklinde konuştu.

  Öğrencilerin başarılarında velilerin de önemli payı olduğunun altını çizen Dr. Aydın, “Sizler gecenizi gündüzünüze katarak çalıştınız. Bugün de bunun semeresini görüyorsunuz. Sizlere ülkem ve insanlık adına şükranlarımı iletiyorum. Sizlerin dualarıyla İstanbul Aydın Üniversitesi'ndeki 28 bin öğrenciden hiçbirinin burnu kanamadı, hiçbiri zarar görmedi. Hepsi namusuyla, şerefiyle buradan mezun oluyor. Bunda en büyük pay sizlerindir, sizlerle iftihar ediyorum,” ifadelerini kullandı.

  Son olarak mezun olan İstanbul Aydın Üniversitesi gençlerine seslenen Aydın, “Sevgili gençler hiçbir zaman unutmayınız. Önce anne babanızın rızasını almadan hiçbir adım atmayınız. Milli ve manevi değerlerinize, kardeşliğinize sahip çıkın. Oyuna gelmeyin, oyuna gelenlerin halini görüyorsunuz. Suriye'de, Irak'ta, Ukrayna'da görüyorsunuz. Sizleri hayırla Allah'a havale ediyorum. Allah, yolunuzu ve bahtınızı açık etsin,” diyerek sözlerini tamamladı.

  Mezuniyet Töreni, bayrak devir-teslim ve kep atma törenlerinin ardından sona erdi.  Istanbul Aydın University to Say Farewell to Its Graduates

  Speaking at the 10th Annual Commencement Ceremony Dr. Mustafa Aydın said, “ You worked hard, day and night and you reap the benefit of your hard work today. I appreaciate that on behalf of our country.”

  Istanbul Aydın University’s 10th Annual Commencement Ceremony was celebrated at Florya Campus this year. The opening speeches were delivered by Istanbul Aydın University President  Dr. Mustafa Aydın and Rector Prof. Dr. Yadigar Izmirli. Awards for 2014-2015 Academic year first place winners of each faculty were presented by Dr. Aydın and Rector Izmirli.

  The opening speech of the ceremony was delivered by Istanbul Aydın University Rector Prof. Dr. Yadigar Izmirli, “Today we share the excitement and pride to send our over 6,000 graduates to new beginnings. We not only raise our free-thinking, participating, self-renewing youth with proper education and training, but also introduce them to distinguished scientists, politicians, presidents, businessmen, historians, and poets. The Board of Trustees President, you have introduced a pioneering university that raises individuals who protect our countries traditional and moral values and become a global citizen to our country. We appreciate the opportunities you provided to our university on behalf of our students and youth.”

  Addressing the parents, Prof. Dr. Izmirli said, “ Dear parents, I know that you have unusual feelings and emotions. It is time to send you kids to struggle in life. You have worked to earn those diplomas as well. Today we are happy too. Dear students you are happy to receive your diplomas. We are happy to provide you the best education. You will all succeed. I wish you all the success in your new life.”

  Istanbul Aydın University President Dr. Mustafa Aydın said, “Tomorrow’s Presidents, Prime Ministers, CEOs, welcome to our commencement ceremony. Thanks to the parents who let us experince this beautiful picture together. Dear students we spent four years together. We celebrate this together. I hope you celebrate your business and family life like today in the future. The world is constantly changing.”

  Emphasizing the importance of national unity, Dr. Mustafa Aydın added, “Global borders, world’s new parameters, and imperialists of the world had always plans on this soil. We need to stay together more closely than ever. Turkey is situated in the middle of a fireball. Nothing forms by itself. We need to find new targets for ourselves. To love each other is first thing we need to do. Ataturk’s and our martyres. We haven’t gotten this country easily. We won’t sacrifice anything from our principles. We should not be tricked by our enemies.”

  Underlined the fact that parents has an important part in this success Dr. Aydın continued, “You have worked hard day and night and reaping the benefits of your hard work. My sincere appreciation to you on behalf of our country and humanity. With God’s blessings Istanbul Aydın University had 28,000 graduates. They have successfuly graduated. The biggest share of this is yours, I am very proud of you.”

  Addressing the new graduates of Istanbul Aydın University, Dr. Aydın ended his speech by saying, “Do not ever forget this: Do not ever do anything without your parents blessings. Protect national and traditional values and our brotherhood. Do not be tricked by others. We all see what’s going on in Syria, Iraq and Ukraine. God bless you all.”

  The commencement ceremony ended with a flag handover and cap throwing ceremony.

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  MEZUNİYET TÖRENİ

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19773792
  74
     

    Son Ziyaret :  25.11.2020 19:56