HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  AB 7.Çerçeve Programı ARIMNet 2 Biomed Projesi

    17.03.2015

  AB 7. Çerçeve Programı ARIMNet 2 Biomed Projesi Ön Elemeyi Geçti.

  Categorie  Kategori : PROJE PAZARI
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 2237

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


  AB 7. Çerçeve Programı  ARIMNet 2 Biomed Projesi Ön Elemeyi Geçti.

  Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı ERA-NET çağrısı kapsamında "BioMed Microbial Biodiversity in Mediterranean Fermented Food" başlıklı proje 191 ön başvuru arasından ilk 54' e girerek 2. aşama değerlendirmeye kalmıştır. Prof. Dr. Haydar Özpınar'ın Proje Konsorsiyumu Genel Koordinatörü olduğu araştırmanın konusu Akdeniz havzasında biyoçeşitliliği korumaya dönük faydalı mikrofloranın tanımlanması, karakterizasyonu ve insan sağlığına dönük gıdalarda kullanılmasıdır. Konsorsiyumu oluşturan İngiltere, Almanya, Belçika, Fransa, İtalya, Malta ve Fas Üniversiteleri ve özel sektör kuruluşlarıdır.

  Proje aynı zamanda Tarım Bakanlığı'nın desteklediği tematik alanda bulunmaktadır. Prof. Dr. Haydar Özpınar ve Ekibinin yer aldığı iş paketleri DNA tabanlı moleküler teknikler ile karakterizasyon olup; bu görevler Bretagne Occidentale University/Fransa ve INRA-STLO/Fransa ile koordineli yürütülecektir.

  Projeye ikinci, değerlendirme sürecinde başarılar dileriz.  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  PROJE PAZARI

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19359692
  127
     

    Son Ziyaret :  07.07.2020 13:20