HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  9. Internet Governance Forum

    02.09.2014

  "9. Internet Governance Forum (IGF)" formunda İstanbul Aydın Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman N. UÇAN oturum başkanlığı yaptı.

  Categorie  Kategori : ULUSLARARASI
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 2342

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  2-5 Eylül 2014 tarihleri arasında, Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen "9. Internet Governance Forum (IGF)" formunda İstanbul Aydın Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman N. UÇAN oturum başkanlığı yaptı.

  Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde, 3.000 kişinin katılımın sağlandığı formda; Uluslararası Firma Temsilcileri, Ülke Temsilcileri, İlgili Bakanlıklar, Sivil Toplum Kuruluşları, Üniversite Yetkilileri ve Uzman Bilim İnsanları yer almıştır.

  Dünyanın önde gelen İnternet firmalarının ve bilişim uzmanlarının katıldığı IGF formuna Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ev sahipliği yapmıştır. Formda, Dünyada İnternet yönetimi ve gelişimi hakkında görüşlerin tartışıldığı ve İnternetin geleceğine yön verecek olan yol haritasının çizilmesine olanak sağlayan sonuçlar Birleşmiş Milletlere sunulmaktadır. İnternetin gelişimi, kavramsal açıdan bağımsızlığı, ekosistem uyumluluğu, en iyi örnekler ve genel değerlendirme başlıklı ana oturumlarda dünyada İnternet konusu ve devletlerin, kurumların izleyeceği yol tartışılmıştır. 


  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  ULUSLARARASI

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19214624
  237
     

    Son Ziyaret :  27.05.2020 10:16