HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  İsrail'in Gazze'deki zulmüne bir tepki daha

    07.08.2014

  2011 Nobel Barış Ödülü sahibi ve İstanbul Aydın Üniversitesi Tevekkül KARMAN Global Barış ve Demokrasi Merkezi Başkanı Tevekkül KARMAN ile Nobel Kadın İnisiyatifi, İsrail'in aşırı şiddet kullanımını kınayan bir bildiri yayınladılar.

  Categorie  Kategori : GÜNDEM
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 3043

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Untitled Document

  İsrail’in Gazze’deki zulmüne bir tepki daha;
  2011 Nobel Barış Ödülü sahibi ve İstanbul Aydın Üniversitesi Tevekkül KARMAN Global Barış ve Demokrasi Merkezi Başkanı Tevekkül KARMAN ile Nobel Kadın İnisiyatifi, İsrail'in aşırı şiddet kullanımını kınayan bir bildiri yayınladılar.

  İstanbul Aydın Üniversitesi Tevekkül KARMAN Global Barış ve Demokrasi Merkezi Başkanı Tevekkül KARMAN ile Nobel Kadın İnisiyatifi ve Kadın Nobel Barış Adayları üyeleri Mairead Maguire (İrlanda, Nobel Barış Adayı, 1976), Jody Williams (ABD, Nobel Barış Adayıım, 1997), Shirin Ebadi, (İran, Nobel Barış Adayı, 2003), Rigoberta Menchú Tum (Guatemala, Nobel Barış Adayı, 1992), Leymah Gbowee (Liperia, Guatemala, Nobel Barış Adayı, 2011), Filistin halkı ile dayanışma içinde olduklarını belirterek, İsrail'in Gazze'de yapmakta olduğu soykırımı kınayan bir bildiri yayınladılar. İstanbul Aydın Üniversitesi Tevekkül KARMAN Global Barış ve Demokrasi Merkezi Başkanı Tevekkül KARMAN'ın da imzaladığı bildiride, ‘şiddet döngüsü’ yaklaşımı ile hareket eden İsrail devletinin Filistin topraklarında 50 yıldır devam eden işgaline bir an evvel son verilmesi, kalıcı barış için gereken şartlar, Doğu Kudüs'te devam eden yerleşim yerlerinin inşasının durdurulmasını öngören Birleşmiş Milletler (BM) kararı ile konu ile ilgili diğer bütün BM kararlarının ivedilikle uygulanması, bölgede kalıcı barışın temini için atılması gereken adımlar yer aldı.


  “BİR TUTSAK ANLAŞMA İMZALAYAMAZ”
  Nelson Mandela'nın 1985 yılında söylemiş olduğu "Sadece özgür insanlar müzakere yapabilir. Bir tutsak anlaşma imzalayamaz" deyişini hatırlatan bildiride, Filistin halkının özgürlük ve bağımsızlığının sağlanmasının da kalıcı barış için olmazsa olmaz bir şart olduğunun altını çizildi. Mevcut çatışmaların durdurulmasının önemine dikkat çekilen bildiride, İsrail'in zalim politikalarına verilen desteğin işgal politikalarını savunmak, temel insan hakları ve insan onurunun ihlali ile Filistin halkının özgürlüğünün kısıtlanmasını desteklemek ile eş anlamlı olduğu ifade edildi.

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  GÜNDEM

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19067357
  20
     

    Son Ziyaret :  30.03.2020 11:03