HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  Turgay Olcayto'dan Gazetecilik Dersi

    21.04.2011

  Olcayto, genç meslektaşlarına mesleğin zorluklarıyla ilgili söylenenlere kulak asmayın, heyecanından keyif alın! mesajı verdi.

  Categorie  Kategori : İletişim
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 3860

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Turgay Olcayto, İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Kulübü’nün konuğu oldu. Olcayto, genç meslektaşlarına “mesleğin zorluklarıyla ilgili söylenenlere kulak asmayın, heyecanından keyif alın! mesajı verdi.

  Meslek hayatı boyunca yaşadıklarını, anektodlarla Gazetecilik öğrencilerine aktaran TGC Başkan Yardımcısı, öğrencilere meslek hayatlarında karşılaşabilecekleri zorluklardan yılmadan kendilerini kanıtlamak için donanım sahibi olmaları gerektiğini öğütledi.

  Gazetecilik duayeni Olcayto, öğrencilerin son dönemlerde gazetecilere yapılan uygulamalarla ilgili sorularını hukukçu olarak yanıtladı ve “Hukuk anlayışıma sığmayan ve demokrasiye ters olan şeyler yaşanıyor. Medya zor bir dönemde, siyaset ile iç içe ve bu nedenle de gazeteciler çok zor şartlarda çalışıyor.” diye konuştu.

  Nitelikli kitapların yayınlanmadığını, öğrencilerin yargılamadan uzak olduğunu, Türkiye’nin okumada geri kaldığını söyleyen Olcayto, genç meslektaşlarına “mesleğin zorluklarıyla ilgili söylenenlere kulak asmayın, heyecanından keyif alın!” mesajı verdi.İAÜ Rektörü Prof.Dr.Mehmet Salih Çelikkale’nin de katıldığı söyleşinin sonunda İAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Hülya Yengi,  Turgay Olcayto’ya teşekkür plaketi sundu.

  Görseller İçin: 
  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  İletişim

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  18684748
  66
     

    Son Ziyaret :  21.10.2019 16:46