HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  İAÜ Uluslararası Eğitimde Tek Adres

    15.04.2014

  AKTS yaklaşım ve uygulamalarını; eğitim ve öğretim programlarının tamamında mükemmellik düzeyinde hayata geçiren İAÜ bir dünya üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

  Categorie  Kategori : İŞBİRLİKLERİMİZ
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 2530

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  On üç farklı dilde eğitim veren ve Türkiye’nin en güçlü akademik kadrosuna sahip olan İstanbul Aydın Üniversitesi uluslararası eğitim işbirlikleri ve etkinlikleriyle dünyanın kapılarını öğrencilerine açıyor. Fiziki mekânlarının kalitesi ve teknolojik alt yapısıyla farklılık yaratan, ÖSYM verilerine göre son yedi yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversitesi olan İstanbul Aydın Üniversitesi, lisans tamamlama, çift anadal, çift diploma, 1+1, 2+2 gibi lisans ve ön lisans tamamlama programları, Yaz Okulları, Fullbright, Yüksek Lisans ve Doktora programlarıyla öğrencilerine uluslararası alanda eğitim imkânı sağlıyor.

  Dünya Üniversiteleriyle İşbirlikleri Devam Ediyor
  350’nin üzerinde dünya üniversitesiyle eğitim işbirliği bulunan İstanbul Aydın Üniversitesi, Avrupa’nın hukuk ve işletme alanlarında en önemli üniversitelerinden biri olan İngiltere BPP Üniversitesi ile diploma tamamlama, ücretsiz yoğunlaştırılmış İngilizce kursları, 6 ay Londra’da staj garantili programlar ve özellikle Hukuk Fakültesi mezunlarına “LLM Master Programı” için işbirliği yapma kararı aldı. BPP Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Andrew Chadwick, İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri için özel programlar hazırlayacaklarını, konaklama ve ulaşım imkânları konusunda destek sağlayacaklarını belirtti.

  Sağlık Alanında Uluslararası Adım
  Shangai sıralamasına göre dünyada ilk 200 içerisinde yer alan ve sağlık bilimleri alanında önemli başarılara imza atan East Anglia Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi, yükseköğretimde uluslararasılaşmak ve sağlık alanında fark yaratmak amacıyla işbirliği anlaşmasına imza attı. Bu işbirliği doğrultusunda, eğitimine sağlık alanında devam eden öğrenciler,  özellikle radyoterapi konusunda East Anglia Üniversitesi’ne bağlı bulunan University of Campus Suffolk ve Ipswich  Radyaterapi Merkezlerinde çalışma ve staj yapma olanağına sahip olacaklar.

  Libya’yla Gıda Alanında İşbirliği
  Libya Devleti’ne bağlı Gıda Denetmenleri Heyeti, İstanbul Aydın Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümüyle önemli bir işbirliğine imza attı. Libya Devleti, İstanbul Aydın Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü ve Gıda Mühendisliği Bölümü tarafından hazırlanan Gıda Denetim Uzmanlık Programına katılmak üzere 35 Gıda Denetim uzmanını görevlendiriyor. İki ay boyunca devam edecek olan Gıda Denetim Uzmanlık Programında teorik bilgilerle eş zamanlı olarak Florya Yerleşkesinde bulunan Teknoloji Merkezi Gıda Laboratuvarlarında uygulamalı eğitimler gerçekleşecek. Program sonunda sertifika alan katılımcılar yıl boyunca farklı programlarla eğitimlerine devam edebilecekler.

  Pakistanlı Öğrenciler “Bahar Bayramı”nı kutladılar
  İstanbul Aydın Ünversitesi'nde öğrenim gören Pakistan kökenli uluslararası öğrenciler, Pakistan'ın bahar bayramı olan “Basant”ı kutladılar. İstanbul Aydın Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Temini ve Personel İşleri Koordinatörlüğü organizasyonuyla bir araya gelen Pakistanlı öğrenciler, Pakistan'ın geleneksel bahar bayramı “Basant”ı yerel kıyafetler ve yerel yemekleriyle karşıladılar. “Basant Bayramı” için bir araya gelen öğrenciler, birbirinden renkli yerel kıyafetleriyle dikkat çekerken,  davetlilere Pakistan mutfağının önemli yemeklerini ve tatlılarını ikram ettiler. Etkinlikte şarkılar söyleyen ve dans eden öğrenciler, İstanbul Aydın Üniversiteli öğrencilere Pakistan kültürünü tanıttılar.  

  Almanya Freiburg Üniversitesi’ne Eğitim Desteği
  Freiburg Üniversitesi İslami Bilimler ve Oryantalizm öğrencileri ve öğretim üyeleri, İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından hazırlanan Turkey Since 2000's ve Multiculturalism: A Key to Peace eğitimlerine katıldı. İki üniversite arasında imzalanan eğitim işbirliği kapsamında Teknoloji, Sağlık, Moda ve Tekstil Tasarımı konularında workshoplar düzenleyen İstanbul Aydın Üniversitesi, Türk ve Alman öğrencileri bir araya getirdi. ERASMUS ve yurtdışı eğitim programları hakkında fikir paylaşımında bulunan öğrenciler ve öğretim üyeleri, ortak bilimsel çalışma ve etkinlik düzenleme kararı aldı. Freiburg Üniversitesi yetkililerine Mevlana Eğitim Programı konusunda sunumlar gerçekleştirildi.


  Uluslararası Öğrenciler Akvaryumda
  İstanbul Aydın Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER), üniversitede eğitim gören uluslararası öğrenciler için binlerce deniz canlısına ev sahipliği yapan akvaryuma gezi düzenledi.Çin, Kazakistan, Afganistan, Suriye, Fas, Moldova, Özbekistan, Yemen, Senegal, Kamerun, Cibuti, Cezayir, Rusya ve Irak’tan gelen ve ülkelerinden binlerce kilometre uzaklıkta olan yaklaşık 200 öğrenci, 16 farklı temaya ve bir yağmur ormanına sahip olan akvaryumda eğlenceli bir hafta sonu geçirme imkânı buldu. Dünyanın birçok yerinden getirilen su altı canlılarını yakından görme ve tanıma fırsatı bulan öğrenciler, hatıra fotoğrafları çektirerek yaşadıkları günü ölümsüzleştirdi.

  İstanbul Aydın Üniversitesi Uluslararası Arenada
  Çin’ in en büyük uluslararası eğitim fuarlarından CIEET’e katılan İstanbul Aydın Üniversitesi, uluslararası eğitim arenasında ülkemizi başarıyla temsil etti. Fuar süresince uluslararası eğitim işbirlikleri de gerçekleştiren İstanbul Aydın Üniversitesi, dünya sıralamasında 481. sırada yer alan Tongji Üniversitesi, Shanghai İnternational Studies University ve Shanghai Institute of Technology ile işbirliği anlaşması imzaladı. Özellikle klonlama üzerine yaptığı çalışmalarla öne çıkan Tongji Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi, genetik bölümünde ortak bilimsel proje yürütme kararı aldı. Akademisyenleri ve araştırmacıları aynı projede bir araya getirecek olan iki üniversite Tıp ve Uluslararası Hukuk alanlarında da birlikte çalışacak. İkinci önemli anlaşmayı, dil bilimleri konusunda dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan SİSU Üniversitesi ( Shanghai İnternational Studies University ) ile gerçekleştiren İstanbul Aydın Üniversitesi Yaz Okulu programlarını birlikte yürütecek.

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  İŞBİRLİKLERİMİZ

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19376855
  52
     

    Son Ziyaret :  12.07.2020 05:27