HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  46+1 Kromozom=Down Sendromu

    22.05.2014

  İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Bakırköy Yerleşkesi'nde düzenlenen seminerde Down Sendromu konusu ele alındı.

  Categorie  Kategori : SEM
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 4187

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Uzman Dr. Muhammed Hallak’ın katılımıyla gerçekleşen seminere İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra çeşitli üniversitelerden öğrenciler ve Down Sendromu ile karşılaşan ebeveynler katıldı. Down sendromu nedir? Nasıl oluşur? Çocuklar neden Down sendromludur? Gelişimleri nasıl olur? Sorularını cevaplayan Uzman Dr. Muhammed Hallak, Down sendromlu çocukların eğitsel ve sosyal yaşamları, çocuklarda oluşan konuşma bozuklukları hakkında bilgiler verdi.

  Hallak, Down sendromunun hastalık değil genetik bir farklılık olduğunu, çocuğun vücudundaki hücrelerin 46 yerine fazladan +1 kromozoma sahip olduğunu, annenin yaşının ilerlemiş olmasının sendromun sıklığı ile ilişkili olabileceğini söyledi. Ayrıca Down sendromlu bir çocuğun mümkün olduğu kadar sosyal bir ortamda büyütülmesi gerektiğini belirterek birçok şeyi diğer çocuklardan daha geç öğrendiğini ve normal gelişim sürecini daha geç tamamladığını dile getirdi.

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  SEM

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19717469
  19
     

    Son Ziyaret :  26.10.2020 10:08