HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  İAÜ U-Multirank Uluslararası Üniversiteler Sıralamasında

    27.05.2014

  İstanbul Aydın Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'ne bağlı İşletme programı U-Multirank Uluslararası Üniversiteler Sıralamasına girdi.

  Categorie  Kategori : ULUSLARARASI
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 8610

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  İstanbul Aydın Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’ne bağlı İşletme programı U-Multirank Uluslararası Üniversiteler Sıralamasına girdi. 2014 yılı U-Multirank Uluslararası Üniversiteler Sıralaması, 70 ülkeden 850 yükseköğretim kurumunu, 1200 fakülteyi ve 5000 akademik programı değerlendiriyor.

  U-Multirank, Avrupa Komisyonu girişimi ve AB fonları ile kurulan yeni ve çok boyutlu bir üniversite sıralama sistemi. Diğer bir çok sıralama sisteminden farklı olarak yalnızca araştırma odaklı değil. Eğitim ve öğrenme, araştırma ve bilgi transferi, uluslararası yönelim ve bölgesel bağlantıları esas alıyor. Veriler, diğer kaynakların yanı sıra 60.000 üniversite öğrencisinin anket verilerini de kapsıyor. Üniversiteler hem kurumsal profile göre, hem de belli akademik alanlarda ayrıca sıralanıyor.

  Üniversite tercihlerini belirlemek isteyen aday öğrenciler, ilgi duydukları alanlarda kendileri için önemli kriterleri belirleyerek kendilerine özel sıralama yapabiliyorlar. Bu özelliği ile U-Multirank öğrenciler için kullanıcı-dostu bir platform.

  İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme programı, mezuniyetin zamanında gerçekleşme oranı, iş dünyası ile ilişkiler,  mezunların iş bulma oranı ve uluslararası bağlantılar kriterleri ile sıralamada yer alıyor.  IAU in the U-Multirank International Ranking of Universities

  Istanbul Aydın University’s (IAU) Business undergraduate program is in the U-Multirank International Ranking of Universities. U-Multirank 2014 covers more than 850 higher education institutions, 1,200 faculties and 5,000 academic programs from 70 countries around the world.

  U-Multirank is a new and multi-dimensional ranking system, prepared on the initiative of the European Commission, with seed funding from the European Union. The ranking does not take into account only research, unlike many other university rankings. The dimensions it includes are teaching and learning, research, knowledge transfer, international orientation and regional engagement. The data included in U-Multirank are drawn from a number of sources, including surveys of more than 60,000 students. It provides an institutional ranking of whole institutions as well as field-based rankings in certain disciplines.

  U-Multirank allows users to develop personalised rankings by selecting performance measures/indicators in terms of their own preferences and disciplines. Thus, it is a user-friendly source of information for prospective university students.

  IAU Business program is featured in the U-Multiranking with the criteria of graduation in expected time, contact with the work environment, employment after graduation and international orientation.


  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  ULUSLARARASI

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19214057
  99
     

    Son Ziyaret :  27.05.2020 08:48