HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  İAÜ Teknoloji Geliştirme Merkezi Açıldı

    28.11.2013

  İstanbul Aydın Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi açıldı.

  Categorie  Kategori : GÜNDEM
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 2518

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


  Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Destekleme Başkanlığı (KOSGEB)'in işbirliğiyle kuruluş çalışmalarına başlanan İstanbul Aydın Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi.
   
  İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Halit Aydın Yerleşkesi Turuncu Salonda gerçekleştirilen Teknoloji Geliştirme Merkezi açılış törenine KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Dr. Fatih AYDIN, Rektör Prof. Dr.  Yadigâr İZMİRLİ, Mütevelli Heyet Başkan Danışmanları Prof. Dr. Hasan SAYGIN ve Prof. Dr. Ahmet Metin GER, TEKMER Koordinatörü Doç. Dr. Zafer UTLU, KOSGEB Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Yasin Serhat CANORUÇ katıldılar.
   
  Açılışta konuşan KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan,  KOSGEB’de yapılan değişimlere vurgu yaparak 2008 yılından bu yana önemli mesafeler kat edildiğini belirtti. Kaplan konuşmasına; “İşin başına geldiğimizde bazı hayallerimiz vardı. KOBİ’lerimizin gelişimine ciddi destek sağlayacak destekleme programı tasarlamak ve KOBİ’lerin yeni ekonominin gereklerini algılayabilecek, onların gelişimlerini destekleyebilecek bir model tasarlamaktı.  KOSGEB olarak bunları belirli bir aşamaya getirdiğimizi ifade edebilirim. Daha gidilecek çok yol var, bunun farkındayız ama KOBİ’ler gelişecekse ve kalkınacaksa ancak bir bilenin eliyle, bir bilenin desteği ile olacaktır. O bilenlerse üniversitelerimizdir, üniversitelerimizde bulunan akademisyenlerimizdir. Üniversitedeki ortama KOBİ’lerimizi ne kadar çok çekebilirsek biz o derece iş dünyamızın kalkınmasına ve gelişmesine katkıda bulunmuş oluruz. KOSGEB olarak destek modellerimizi kurgularken sadece teknoloji geliştirme ve  inovasyon faaliyetleri anlamında değil, üniversitenin her bölümünü ilgilendirebilecek, üretim aşamasından pazarlama aşamasına kadar, işletmenin her safhasına destek olabilecek bir model kurguladık. Şu anda üniversitelerden alınacak eğitim ve danışmanlıkların hepsini destekliyoruz” şeklinde konuştu.
   
  İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigâr İZMİRLİ ’de İstanbul Aydın Üniversitesi'nin çalışmalarına değinerek; “Üniversitemiz, ülkemizin ve dünyamızın ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağını yetiştirme ve araştırma yapmak gibi geleneksel işlevlerin yanı sıra yeni nesil üniversitelerin ağırlık noktasını oluşturan Teknoloji Transferi ve İnovasyon yoluyla ekonomik hayata ve topluma katkıda bulunmayı görevleri arasında tanımlamıştır. Bu nedenle kurulduğu yıldan bugüne kadar üretilen bilgiyi ürüne dönüştürme hedefini gerçekleştirmek üzere üniversite-sanayi işbirliklerini üst seviyede tutmuştur. Elbette bu hedefe ulaşmak için güçlü teknolojik alt yapının oluşması gerekmektedir. Bu altyapının oluşması adına üniversitemizde teknoloji merkezimiz ve çeşitli laboratuvarlarımız kurulmuştur. Üniversitemizde yürütülen Ar-Ge çalışmalarının  ürüne dönüştürülmesi amacıyla  KOSGEB işbirliği ile İstanbul Aydın Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezimiz de kurulmuştur” dedi.

  TEKMER Koordinatörü Doç. Dr. Zafer UTLU ise konuşmasında teknolojinin temel amaçlarından,  TEKMER'in sunduğu imkanlar ve bu imkanlardan kimlerin yararlanabileceği hakkında bilgiler verdi.
   
  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  GÜNDEM

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19067182
  25
     

    Son Ziyaret :  30.03.2020 09:11