HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  Saray Çalışanlarını ve Ziyaretçileri Engellere Takılmayacak

    30.05.2013

  İAÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı'na bağlı Dolmabahçe Sarayı & Yıldız Sarayı-Şale çalışanlarına "Engellilerle 360 derece İletişim" semineri verildi.

  Categorie  Kategori : SEM
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 2221

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı’na bağlı Dolmabahçe Sarayı & Yıldız Sarayı – Şale çalışanlarına “Engellilerle 360o   İletişim” semineri verildi.

  “Engellilerle 360o  İletişim” kitabının yazarı ve TV program sunucusu Mehmet Kızıltaş’ın konuşmacı olarak katıldığı Yıldız Sarayı Manej binasında yapılan seminerde,  saray personellerine engellilerle doğru iletişim kurma metotları aktarıldı. Engelli vatandaşların saray ve müze ziyaretlerinde zorluk yaşamaması, gerekli ilginin gösterilmesi adına düzenlenen seminerde; engellilik hakkında kendimizi sınama ve engellilik hakkında bilgi edinme, algı oluşturma, farkındalık yaratma, önyargılar ve önyargılardan kurtulmanın yolları, empati, engellilerle iletişimde altın anahtar, Süperman etkisi yaratma konularına yer verildi.

  Seminer programına konuşmacı olarak katılan Engellilerle İletişim Uzmanı Mehmet Kızıltaş, engellileri anlamanın en önemli yolunun önce algı, sonra farkındalık ve daha sonra da empati ile başarılı bir etkileşim ve iletişim olduğunu vurguladı. İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bir sosyal sorumluluk çalışması olarak yürüttüğü projeyi diğer müze ve saraylarda da sürdürmeyi planlıyor.

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  SEM

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19214588
  214
     

    Son Ziyaret :  27.05.2020 10:14