HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  Enerji Ödülleri Sahiplerini Buldu

    24.05.2013

  "Üniversiteler Enerji Kulüpleri Enerji Ödülleri" töreni İstanbul Aydın Üniversitesi Enerji Kulübü'nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

  Categorie  Kategori : KULÜPLER
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 3333

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  İstanbul Aydın Üniversitesi Enerji Kulübü, Bahçeşehir Üniversitesi Enerji Kulübü, Yıldız Teknik Üniversitesi Rüzgâr Enerjisi Kulübü, Koç Üniversitesi Enerji Kulübü ve Beykent Üniversitesi Enerji Kulübü tarafından verilen “Enerji Ödülleri” törenin açılış konuşmasını yapan İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, yenilenebilir enerji konusunda yapılan çalışmaların İstanbul Aydın Üniversitesi ev sahipliğinde ödüllendirilmesinin büyük mutluluğu içinde olduğunu belirterek, “Bu ödüllerin arkadaşlarımızın çalışmalarına yeni ufaklar açacağına inanıyorum” dedi.

  Prof. Dr. Yadigâr İzmirli, geçlerin bu yönde yaptıkları çalışmaların desteklenmesi gerektiğinin altını çizerek konuşmasının şöyle sürdürdü:

  "Artık Türkiye’de teknolojiye hâkim, dünyada neler olup bittiğine hâkim bir gençlik yetişiyor. Dünyayla bütünleşmiş bir gençliğimiz var. Bunun en kısa sürede Türkiye açısından büyük bir fırsata dönüşeceğine inanıyorum.”

  İstanbul Aydın Üniversitesi Makine Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Zafer Utlu ise yaptığı açılış konuşmasında “enerji güvenliği” kavramının giderek üzerinde daha çok konuşulan bir kavram haline geldiğine dikkat çekti. Doç. Dr. Utlu,  “İster net ithalatçı isterse ihracatçısı olsun, bütün ülkelerin enerji politikalarının tasarlanması ve uygulanmasında “enerji güvenirliliği” konusu gerçekten de kritik bir öneme sahiptir,” şeklinde konuşarak enerji arz güvenliğinin ülkemiz için de önemini koruduğuna dikkat çekerek konuşmasının şu sözlerle noktaladı:

  “İstanbul’da bulunan üniversitelerimizin Enerji Kulüpleri yenilenebilir enerji potansiyelimize sahip çıkmak ve bu alanda bir bilinç oluşturmak amacıyla bir araya gelmiştir Üniversitelerimizin enerji kulüpleri ortak yapmış olduğu çalışmalarla yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren firmalarımıza “Yatırım ve Teknoloji” geliştirme ödülleri verilmesi kararlaştırılmışlardır.”

  Ödül verilen firmalar:
  Enerji Verimliliği Ödülü (Bahçeşehir Üniversitesi)
  Enerji Verimliliği Yatırım Ödülü Cengiz Enerji Holding
  Enerji Verimliliği Teknoloji Ödülü Siemens
  Hidroelektrik Enerji Ödülü (Beykent Üniversitesi)
  Hidroelektrik Enerji Yatırımcı Ödülü İçtaş Enerjisi
  Jeotermal Enerji Ödülleri (İstanbul Bilgi Üniversitesi)
  Jeotermal Enerji Yatırımcı Ödülü Zorlu Enerji

  Biokütle Enerji Ödülü (Koç üniversitesi)
  Biokütle Enerji Yatarım Ödülü Petrol Ofisi
  Biokütle Enerji Teknoloji Ödülü Artaş Endüstriyel Tesisler
  Rüzgâr Enerjisi Ödülleri (Yıldız Teknik Üniversitesi)
  Rüzgâr Enerjisi Yatırım Ödülü Demirer Holding
   Rüzgâr Enerjisi Teknoloji Ödülü Vestaş

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  KULÜPLER

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19483065
  65
     

    Son Ziyaret :  08.08.2020 00:25