HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  İnsanlığın Gerçek Dostları Ödüllerini Aldı

    22.05.2013

  Türkiye Sigarayla Savaş Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen "İnsanlığın Gerçek Dostları Ödülleri" bu yıl da çok değerli isimlerin katılımı ile gerçekleşti.

  Categorie  Kategori : GÜNDEM
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 2967

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Türkiye Sigarayla Savaş Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen “İnsanlığın Gerçek Dostları Ödülleri” bu yıl da çok değerli isimlerin katılımı ile gerçekleşti. Deniz Akkaya’nın sunumlarıyla gerçekleşen ödül töreninde, yıl içerisinde derneğin sigarayla savaşa konusundaki mücadelesinde desteği olan kişi ve kurumlara teşekkür mahiyeti taşıyan İnsanlığın Gerçek Dostları Ödülleri takdim edildi.

  TSSD Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın yaptığı açılış konuşmasında, tüm TSSD Yönetim Kurulu üyeleri ve dernek üyelerine teşekkür ederken, 1998 yılında yel değirmenlerine karşı savaşan Don Kişotlar gibi mücadeleye başladıklarını, bugün Türkiye’nin dünyada sigara yasağını en kapsamlı ve etkin uygulayan ülkelerden biri olmasını memnuniyetle izlediklerini ve TSSD’nin çalışmaların bu noktaya gelmesinde çok büyük etken olduğunu dile getirdi. Yapılacak çok şey olduğunu ve sigaranın son molekülü yok olana kadar mücadeleye devam edeceklerini belirten Aydın, uzun bir yolları olduğunu söyledi.

  İstanbul Vali Yardımcısı ve İl Tütün Kurulu Başkanı Ahmet Deniz yaptığı konuşmada sigaranın ödül töreni başladığı 15 dakika içinde bile dünyada 100 kişinin ölümüne sebep olduğunu, bu öldürücü bağımlılıkla savaşmamız gerektiğini dile getirdi. Denetimlerin çok sıkı devam ettiğini belirten Vali Deniz, yeni yasa ile denetimlerin daha caydırıcı hale geleceğini söyledi.

  İnsanlığın Gerçek Dostu Ödülleri bu sene İBB Başkanı Sayın Kadir Topbaş’a, Çalar Saat’in sunucusu ve yapımcısı Fatih Portakal’a, En çok denetim yapan ilçe olan Avcılar Kaymakamı Savaş Tuncer’e, CEFİC CEO’su Anthony Khoi’ye ve Ünlü balet Tan Sağtürk’e verildi.

  Destekleri için Teşvik Ödülü alan Ferhat Göçer, şarkıları ile geceye renk kattı. Tuzla’da başlatılan ‘Sigarasız Bir Tuzla’ projesi ile Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’da Teşvik ödülüne layık görüldü.

  Zeliha Sunal, Yılmaz Morgül ve Ceynur’un performansları ile renklenen gecede, İstanbul Aydın Üniversitesi Moda Tasarım Programı tarafından hazırlanan İstanbul 1453 Kapalıçarşı Defilesi Banu Noyan’ın koreografisiyle ve Tuğba Özay, Şenay Akay, Hasan Yalnızoğlu ve tüm profesyonel mankenlerimizin sunumuyla gerçekleşti.

  Gecede ayrıca Türkiye Genelinde Yükseköğretim Kurulu-TÖK iş birliği ile Üniversitelerarası gerçekleştirilen “Sigaranın Zararları” Konulu Müzikli (Komedi) Oyun Yazma Yarışmasında Birincilik hakkı kazanan Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencisi Hüseyin Aytuğ ÇELİK’e ödülünü İAÜ Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli takdim etti.


  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  GÜNDEM

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19067161
  23
     

    Son Ziyaret :  30.03.2020 08:52