HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  Yerel Gazeteler Sergisi İAÜ'de Açıldı

    15.05.2013

  Yerel Gazeteler Sergisi İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Açıldı.

  Categorie  Kategori : İletişim
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 1938

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi “Yerel Gazeteler Sergisi ”ne ev sahipliği yapıyor. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 4.sınıf öğrencilerinin hazırladığı “Yerel Gazeteler Sergisi”, 15 Mayıs – 22 Mayıs tarihleri arasında D Blok İletişim Fakültesi fuaye alanında gerçekleşiyor.
   
  İstanbul ağırlıklı olmak üzere Anadolu'nun çeşitli bölgelerinden seçilen 50 adet yerel gazetenin sergilendiği Yerel Basın Sergisinin Koordinatörü İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atila Girgin, “Türkiye'de çok fazla yerel basına değer verilmiyor. Gelişmiş ülkelerde yerel gazetecilik çok ağır basıyor. Biz de bunu sergilemek istedik. 4. sınıf öğrencileriyle bu çalışmaya girdik ve 1 aylık bir çalışmanın sonucu bu sergi çıktı ortaya. Magazin ağırlıklı gazeteleri eleyerek daha çok haber içeren gazeteleri seçtik. Sergide katkısı bulunan öğrencilerime teşekkür ediyorum” diyerek sergiyi açma nedenlerini dile getirdi.
   
  Gerçekleştirilen Sergi tamamen İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerinin topladığı yerel gazetelerden oluşturulmuştur ve Yerel Basın Birliği Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği Yerel Basın Başarı Ödülleri ile hiçbir bağlantısı yoktur. İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerin projesi Anadolu illerini gezerek toplanacak yerel ve bölgesel gazetelerden oluşturulmaya devam edecektir.

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  İletişim

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19215630
  174
     

    Son Ziyaret :  27.05.2020 13:23