HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  Antikçağ'da Diş Hekimliği

    17.05.2013

  İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Antikçağ'da Diş Hekimliğini Değerlendirdi.

  Categorie  Kategori : Diş Hekimliği
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 2372

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ
  DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
  ANTİKÇAĞ’DA DİŞ HEKİMLİĞİNİ DEĞERLENDİRDİ

  İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İlter Uzel, Bergama’da gerçekleşen, Dünyaca Ünlü Bergamalı Hekim Galenos’un Diş Hekimliğindeki öneminin vurgulandığı “Antik Dönemde Sağlık ve Bergamalı Galenos” adlı sempozyuma konuşmacı olarak katıldı.

  İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İlter Uzel 9-10 Mayıs tarihlerinde Bergama’da düzenlenen “Antik Dönemde Sağlık ve Bergamalı Galenos” ile “Medeniyetlerin Aktarım Aracı Parşömen” konulu sempozyumda “Antik Çağ’da Tıp ve Tedavi” adlı  ilk oturuma başkanlık etti ve “Pergoman Asklepieion’unun Tıbbi Bakış Açısı İle Değerlendirilmesi” konulu sunumu ile kongrede konuşmacı olarak yer aldı. Bergamalı Galenos’un hayatının ve diş hekimliğine olan katkılarının aktarıldığı sempozyumda diş hekimliği ile ilgili yapılan bilimsel çalışmalar kronolojik olarak katılımcılara sunuldu.
   
  Katıldığı Bergama sunumu sırasında Bergama Belediye Başkanını da ziyaret eden Prof. Dr. İlter Uzel, dünyaca ünlü hekim “Bergamalı Galenos” ile  dünyanın ayakta kalan tek Eski Yunan Sağlık Mabedi  “Bergama Asklepeion’un yer aldığı ve bilimsel kaynaklara dayanarak kendisinin hazırladığı tabloları Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’e  takdim etti.

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  Diş Hekimliği

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19234542
  59
     

    Son Ziyaret :  02.06.2020 04:39