HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  Romanya-Türkiye Balkan Coğrafyasının İki Aktörü

    30.11.2012

  İstanbul Aydın Üniversitesi'nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde "Romanya-Türkiye: Balkan Coğrafyasının İki Aktörü" isimli uluslararası konferans düzenledi...

  Categorie  Kategori : İktisadi İdari Bilimler
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 1981

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  İstanbul Aydın Üniversitesi'nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde "Romanya-Türkiye: Balkan Coğrafyasının İki Aktörü" isimli uluslararası konferans düzenledi.
   
  İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen uluslararası konferansa Romanya İstanbul Başkonsolosu Stefana Greavu, İstanbul Romen Kültür Merkezi Başkanı Silvana Rachieru ve İstanbul Aydın Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Calin Sınescu konuşmacı olarak katıldılar.
   
  Romen Kültür Merkezi'nin Müdürü Silvana Rachieru, konuşmasında İstanbul'daki çalışmalarından ve Birleşmiş Milletler ile aralarındaki ilişkiden söz etti. Rachieru, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerine uluslararası ilişkiler bölümlerinin önümüzdeki dönemde daha da önemini artıracağını ve bunun için de yabancı dil bilmenin çok önemli olduğunu söyledi. 
   
  Romanya Başkonsolosu Stefana Gravu ise konuşmasında konferansa katılımından onur duyduğunu dile getirerek, dünya da her zaman uluslar arası ilişkiler söz konusu olacak. Kimi zaman karmaşık hale de geldiği düşünülse de yapacağınız meslek çok önemli, dengeleri kurmak ve ilişkileri yürütmek pek de kolay olmuyor. Türkiye ve Romanya Balkanlardaki önemli müttefiklerden iki ülkedir. Barışın ve huzurun sağlanması adına önemli çalışmalar yapılmaktadır. Türkiye ile ekonomik anlamda da önemli ilişkilerimiz bulunuyor. Türk iş adamlarının ülkemizde büyük yatırımları mevcut. Eğitim alanın da önemli işbirlikleri yapıyoruz. İstanbul Aydın Üniversitesi ile de ülkemizdeki birçok önemli eğitim kurumunun anlaşması bulunmaktadır dedi ve İstanbul Aydın Üniversitesi'nin öğrencilerini de Romanya'da ağırlamaktan memnuniyet duyacağını belirtti.

  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  İktisadi İdari Bilimler

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  19641538
  34
     

    Son Ziyaret :  23.09.2020 13:34