HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  İAÜ & Texas Üniversitesi İle Eğitimde İşbirliği Anlaşması

    05.07.2012

  İstanbul Aydın Üniversitesi ABD'nin Enerji Konusunda Bir Numarası Olan University Of Texas İle Eğitimde İşbirliği Anlaşması Yaptı.

  Categorie  Kategori : EPPAM
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 2987

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  İstanbul Aydın Üniversitesi ABD’nin Enerji Konusunda Bir Numarası Olan University Of Texas İle Eğitimde İşbirliği Anlaşması Yaptı.


  Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük üniversitelerinden biri olan University of Teksas ile İstanbul Aydın Üniversitesi geçtiğimiz günlerde birden çok alanda eğitimde işbirliği anlaşması yaptı.

  İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın ve Ekibinin ABD ziyaretinde gerçekleşen işbirliği özellikle enerji alanında gerçekleşen görüşmeler sonucunda yapıldı. Enerji konusu başta olmak üzere güvenlik, politikalar, hukuk, mühendislik alanlarında ABD’nin ve dünyanın bir numarası olan University of Teksas, İstanbul Aydın Üniversitesi Enerji Politikaları ve Piyasaları Araştırma Merkezi (EPPAM) ile ortak çalışmalar yürütecek. Enerji politikaları konusunda çalışmalar yürütecek olan University of Teksas ile İstanbul Aydın Üniversitesi, uluslar arası enerji hukuku konusunda da projeler hazırlayacak. İki üniversitenin hukuk fakülteleri tarafından hazırlanacak projeler, öğretim üyelerinin gerçekleştireceği ziyaretlerle pekiştirilecek.
  Alternatif Enerji alanları konusunda da İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik Fakültesini en önemli partneri yapmaya hazırlanan University of Teksas’ın 60.000’e yakın öğrencisi bulunuyor. Öğrenci değişimi, yaz okulları gibi konularda da işbirliğine hazırlanan iki üniversite ilerleyen günlerde projeleri başlatmak için bir araya gelecek.

   


  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  EPPAM

  En Çok Okunanlar
  Toplam Ziyaretçi : 
  Aktif Ziyaretçi : 

  17334159
  77
     

    Son Ziyaret :  19.06.2018 17:22